MOTOróżowi ratują piersi!

- MotoRmania

Już 27 września grupa motocyklistek oraz motocyklistów wyruszy z M1 Centrum Handlowego Marki specjalnie nakreśloną trasą ulicami Warszawy!

Wszyscy chcemy, by kobiety były zdrowe i czuły się szczęśliwe, dlatego powstała akcja MOTORóżowi (zorganizowany przejazd motocyklowy), która promuje profilaktykę w walce z rakiem piersi. W Polsce każdego roku wykrywa się 14 tysięcy nowych zachorowań na raka piersi. Połowa zdiagnozowanych kobiet nie ma szansy na przeżycie z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Najczęściej dzieje się tak dlatego, że zgłosiły się one do lekarza zbyt późno oraz nie wiedziały jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi.

Pomysł MOTORóżowych zrodził się z pasji do motocykli, a poprzez specjalne wydarzenie służy edukowaniu w zakresie profilaktyki raka piersi. Organizatorzy chcą przekonywać, że rak piersi to nie wyrok, a szybko wykryty może zostać całkowicie wyleczony.

motorozowi2

Zdj. Magdalena Niwińska

Symboliczny przejazd ulicami Warszawy na odcinku ok. 50 km, zarówno kobiet jak mężczyzn, stanowiących na co dzień wsparcie dla swoich partnerek, będzie promocją działań związanych z profilaktyką raka piersi. Poprzez swój entuzjazm i uśmiech jego uczestnicy staną się także aktywnym wsparciem dla kobiet chorych i fundacji charytatywnych. Bezpieczeństwo nad przejazdem zapewni Komenda Stołeczna Policji, Wydział Ruchu Drogowego oraz Komenda Powiatowej Policji w Wołominie. W akcji uczestniczyć będą także ratownicy na motocyklach oraz ratownicy z Ele Taxi.

Wielką rolę w edukacji kobiet i upowszechnianiu istotnych dla nich informacji odgrywają media, dlatego tegoroczna trasa przejazdu MOTORóżowych nie jest przypadkowa. Motocykliści wyruszą z parkingu M1 Centrum Handlowego Marki. Rejestracja uczestników, wraz z wydawaniem różowych kamizelek rozpocznie się o godz. 9:30 i potrwa do 10:00. Przed rozpoczęciem przejazdu, motocykliści otrzymają informacje od Policji dotyczące zasad bezpieczeństwa obowiązujących na trasie. Około godziny 10:15 MOTORóżowi wyruszą w trasę ulicami Warszawy, która liczy około 50 kilometrów. Przejazd potrwa około 1,5 godziny. MOTORóżowi pojawią się u zbiegu ulic Woronicza i Samochodowej około godziny 11:00, następnie skierują się w stronę ulicy Wiertniczej ok. 11:20. Szacujemy, że po godzinie 11:40 motocykliści pojawią się również na ulicy Ostrobramskiej.

Podczas wydarzenia w M1 odbędzie się wiele aktywności, m.in. specjaliści z Mazowieckiego Centrum Onkologicznego będą edukować uczestniczki jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi oraz jak się zachować w przypadku zaobserwowania niepokojących zmian. Przygotowane zostaną również liczne konkursy partnerów akcji, m.in. konkurs firmy Tom Tom,  w którym do wygrania będzie nawigacja Rider. Yamaha ufundowała zaś oryginalne plecaki dla motocyklistów.

Wydarzenie będzie także doskonałą okazją do spotkania miłośników motocykli, zwłaszcza kobiet motocyklistek, których na polskich drogach jest coraz więcej. To silne, niezależne i dbające o swoje zdrowie kobiety z pasją, świadome zagrożeń związanych z ryzkiem zachorowania na raka. Mogą być jednocześnie przykładem dla innych kobiet, że warto realizować swoje pasje, które wyzwalają w nas największe pokłady sił.

Miesiąc październik od 2008 roku jest Miesiącem Walki z Rakiem Piersi, zatem wydarzenie MOTORóżowi będzie doskonałym wstępem do wszystkich, październikowych akcji profilaktycznych.

LINK do wydarzenia na Facebooku

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl