MotoMikołajki.pl po raz kolejny w Warszawie!
MotoRmania
27 listopada 2014

Ho, ho, ho! Już po raz kolejny ulicami Warszawy przejedzie niezwykła parada motocyklowych Mikołajów. Tym samym w niedzielę, 7 grudnia, spełnią się choć niektóre marzenia dzieci z mazowieckich rodzinnych i publicznych domów dziecka, które są beneficjentami imprezy.

informacja prasowa

Warszawiacy za to nacieszą oczy najpiękniejszymi maszynami i strojami ich brodatych jeźdźców. Zapraszamy do udziału w przejeździe i do kibicowania na trasie! Startujemy od godziny 10.30, pod bramą numer 2 Stadionu Narodowego.

Cel MotoMikołajek.pl jest konsekwentnie realizowany od kilku lat. Łącznie przekazaliśmy pomoc na kwotę ponad 150 000 złotych, a udało nam się to dzięki wsparciu uczestników i sponsorów. W tym roku do wzięcia udziału w imprezie charytatywnej zaprasza organizator – Fundacja Jednym Śladem.

Setki MotoMikołajów w całym mieście już szykują się na wielki przejazd, w pocie czuła pucują i przystrajają motocykle. Wyciągną je potem z garażu, by mimo śniegu i ujemnych temperatur, dać dzieciom radość świątecznej atmosfery i przejechać ulicami Warszawy. Motomikołajki.pl to jedyna taka okazja w roku, aby zobaczyć w jednym miejscu tylu motocyklowych mikołajów i ich wspaniałe maszyny. Mamy nadzieję, że tym razem pobijemy wspólnie rekord frekwencji i będzie nas kilkuset.

Podczas tegorocznej akcji dla milusińskich zaplanowano zwiedzanie Stadionu Narodowego, przejazd zabytkowymi autobusami w kolumnie MotoMikołajów na Plac Zamkowy, gdzie odbędą się barwne konkursy na NajMikołajkę, NajMikołaja oraz NajMotocykl. MotoMokołaje zgromadzeni przy Kościele św. Anny będą kwestowali na rzecz dzieci z domów dziecka, rozdając w podzięce za zasilanie puszek symboliczne cukierki. Kolejna atrakcja tej części imprezy to utworzenie „żywej” choinki ze wszystkich uczestników akcji i zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Po zakończeniu zabawy na Placu Zamkowym dzieci przejadą na dalszą część imprezy do parku zabaw Digiloo, a MotoMikołaje posilą się pyszną grochówką przy salonie BMW Motorrad Inchcape Motor.

Honorowy Patronat nad akcją MotoMikołajki.pl 2014 objął Pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka.

Patronami medialnymi są – magazyny: Świat Motocykli i MotoRmania oraz serwisy internetowe: ścigacz.pl, motocaina.pl, studentnews.pl, czasdzieci.pl.

Akcję wspierają firmy: Rohlig Suus , BMW Motorrad Inchcape Motor, Klub Honda Hornet, PageGroup, 4 safe, Jagatex, Suzuki Motor Poland,

Sponsorami nagród w konkursach są: Garmin, Liberty Motor, Motorismo, Motoszkoła.

Szczegółowy plan imprezy:
9:00 – wejście dzieci na stadion (zabawy na górkach – 1h, zwiedzanie stadionu tzw. Trasą Piłkarską)
10:30 – początek zbiórki motocyklistów pod bramą nr 2 (Brama główna od Ronda Waszyngtona)
11:30 – formowanie kolumny MotoMikołajów
11:45 – przejazd ulicami Warszawy na Plac Zamkowy
12:15 – 13:45 – atrakcje na Placu Zamkowym
14:00 – start z Placu Zamkowego i przejazd do BMW (grochówka
dla MotoMikołajów), jednocześnie wyjazd dzieci do Digiloo
15:00 – rozpoczęcie zabaw w Digiloo
17:00 – koniec imprezy dla dzieci

Szczegółowe informacje o akcji, konkursach a także komunikaty dla Mikołajów możecie śledźcie na stronie motomikolajki.pl oraz na Facebooku.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły