MotoMikołaje w Łodzi: zbiórki dla wychowanków Domów Dziecka
MotoRmania
26 października 2017

W tym roku odbywa się 6 edycja łódzkiej akcji MotoMikołaje!

informacja prasowa

Stowarzyszenie Łódzkich Motocyklistów już po raz 6 organizuje akcję Motomikołaje, mającą na celu zbiórkę pieniędzy, przeznaczonych na pomoc wychowankom łódzkich Domów Dziecka. Finał akcji będzie miał miejsce 3 grudnia i zostanie poprzedzony zbiórkami pieniędzy w Ptak Outlet (18-19 listopada) oraz w Manufakturze (25-26 listopada). Obie zbiórki tradycyjnie połączone będą z wystawą motocykli.

Bezpośrednim celem akcji jest zakup prezentów gwiazdowych dla podopiecznych Domów Dziecka (dzieci rokrocznie piszą „listy do św. Mikołaja”), ale łódzcy motocykliści otaczają wychowanków wybranych placówek całoroczną opieką. Dzięki pieniądzom zebranym z toku ubiegłorocznej akcji Motomikołaje, możliwe było podjęcie wielu działań, mających na celu poprawę sytuacji podopiecznych wybranych Domów Dziecka, między innymi poprzez działania o charakterze edukacyjnym. Wychowankowie odwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik i korzystali z korepetycji z zakresu matematyki, chemii i języka angielskiego. Tradycyjnie, wychowankowie wyróżniający się wynikami w nauce i sprawowaniu otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe. Dzięki pomocy p. Jana Kudry przeprowadzono akcję serwisową rowerów, znajdujących się na stanie placówek wychowawczych. Dzieci uczestniczyły również z edukacji filmowej, zorganizowanej przy współpracy z kinem Bodo. W akcję pomocy wychowankom łódzkich Domów Dziecka włączył się także market budowlany, przekazując 170 litrów farby, którą rozdysponowano pomiędzy 5 placówek wychowawczych. Stowarzyszenie Łódzkich Motocyklistów corocznie organizuje obchody Dnia Dziecka. W tym roku współorganizatorem był OSiR Zbyszko. Z zebranych w zeszłorocznej akcji pieniędzy, dla wychowanków dwóch łódzkich Domów Dziecka zorganizowano 2-dniowy wyjazd do Energylandii, a przy pomocy Stowarzyszenia Topografie, wakacyjną grę terenową.

Stowarzyszeniu Łódzkich Motocyklistów każdego roku udaje się podejmować coraz to nowe działania mające na celu dobro dzieci, wychowanków łódzkich Domów Dziecka. Jest to możliwe dzięki wielkiej hojności ofiarodawców, okazywanej podczas dorocznych zbiórek pieniężnych.

Zapraszamy do udziału w akcji, a więcej szczegółów znaleźć można na Facebooku!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły