Motocyklowy Dzień Dziecka i Matki w Centrum Zdrowia Dziecka 2012!
Barry
22 maja 2012

Robiąc coś dobrego dla niewielkiej grupy dzieci nie naprawisz wprawdzie całego świata. Zrobisz jednak coś bardzo pozytywnego, bo dla tych dzieci, zmienisz cały świat…

Dokładnie pięć lat temu zdała sobie z tego sprawę grupa przyjaciół, którzy poznali się na forum, zrzeszającym posiadaczy motocykli Honda VFR. Na początku było jedynie skromne spotkanie z podopiecznymi Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu k. Warszawy oraz wożenie dzieci na motocyklach. Bezcenne uśmiechy pojawiające się na twarzach pociech tak zmotywowały całą ekipę, że akcja od roku 2007 jest powtarzana nieustannie, za każdym razem w terminie bliskim Dniu Dziecka.

Oczywiście każda kolejna impreza była coraz większa i piękniejsza, choć „gwoździem programu” wciąż pozostaje wożenie dzieciaków na motocyklach po terenie obiektu CZD. Dodatkowo pojawiła się jeszcze masa nowych atrakcji – w tym roku dzieciaki zobaczą pokazy stuntu w wykonaniu Piotrusia, 9-letniego stuntera i innych członków grupy Wheelieholix. Poza tym w planie jest kilka innych, ciekawych zajęć – strzelanie z broni dzięki wsparciu grupy paramilitarnej ASG, pokazy zdalnie sterowanych samolotów, samochodów oraz śmigłowców, a do tego na imprezie pojawi się… ogromny monster truck! O dodatkowych atrakcjach, jak malowanie motocykli przez dzieci oraz twarzy dzieci przez artystów, muzyka, dmuchane zjeżdżalnie czy gry i konkursy oraz wiele innych chyba nie trzeba wspominać? W akcję chętnie angażuje się również miejscowa Straż Pożarna i Policja.

Wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia hojnych sponsorów – w tym roku ogromne zaangażowanie wykazała firma Ciech oraz tradycyjnie już Honda Poland. Podobnie, jak w latach ubiegłych, impreza ma charakter otwarty, dlatego organizator, Stowarzyszenie Motocyklistów VFR Polska serdecznie zaprasza każdego motocyklistę chętnego nieść uśmiech podopiecznym CZD. Szczególne zaproszenie natomiast mają rodziny z dziećmi – w końcu to jednocześnie Dzień Mamy i Dziecka!

Miejsce: Centrum Zdrowia Dziecka, Ul. Dzieci Polskich, Międzylesie k. Warszawy. Termin: 26 maja, od godziny 9:00.

Barry
Redaktor naczelny

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły