MotocykLOVE Tango Argentyńskie
MotoRmania
9 lutego 2012

8 lutego Ania Jackowska,  podróżniczka, autorka książek „Kobieta na motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”, wyrusza na swoją kolejną wyprawę. Podczas motocyklowej podróży przemierzy niezaludnione przestrzenie Argentyny.

Projekt „MotocykLove Tango Argentyńskie 2012”, rozpoczynie się 8 lutego i potrwa ponad 40 dni. Trasa prowadzić będzie przez Buenos Aires -Punta Alta – Trelew – Rio Gallegos – Ushuaia,  – EL Calafant – Esquel – Mendoza – Cachi – Simoca – Purmamarca – Iruya – Salta – Tucuman-Formosa – Buenos Aires.

Ania Jackowska zdradziła szczegóły swojej podróży – Pojadę bocznymi drogami – ponoć tam można jeszcze spotkać gauczów – dumnych, nie znających strachu jeźdźców. Twardych, wolnych duchem, niczym nie ograniczonych. Ciekawe dokąd zaprowadzą mnie ich ślady i czy motocykl szybciej pojedzie na gorzkim Mate czy wytrawnym Malbecu z okolic Mendozy? I jedno i drugie w Argentynie są najwyższej jakości. Zjadę na samo południe, aż po Ziemię Ognistą. Aby w Ushuaia, najdalej wysuniętym na południe mieście świata, poczuć mroźny powiew Antarktydy. Puste przestrzenie, dzika przyroda, nieprzerwanie trwająca „chłodna wiosna” – tak wygląda kraniec świata. Ale potem znowu zrobi się gorąco! Przede mną podróż drogą- legendą – „Ruta 40” – wzdłuż ośnieżonych szczytów Andów.

Co będzie wyjątkowym wyzwaniem tej podróży? Bezkresne przestrzenie, w których samotność potrafi być dokuczliwa i wymaga polegania na samym sobie,zmienne temperatury i trudne warunki terenowe. To będzie test wytrzymałości i radzenie sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach. Jak zwykle będzie mogła polegać na tym co niezawodne: motocykl BMW F650 GS wyposażony w opony Metzeler oraz olej Castrol Power 1 sprawdzający się w różnych warunkach atmosferycznych.

Sponsorami wyprawy są firmy: Castrol,Metzeler,BMW Group Polska, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy.
Wsparcia sprzętowego wyprawy udzieliły firmy: Canon Polska i BMW Auto Fus.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły