Moto Mikołaje we Wrocławiu już 10 grudnia!

- MotoRmania

10.12.2016 w wielu miastach Polski będzie już po, a we Wrocławiu dopiero… rozpocznie się Wielka Parada Moto Mikołajów.

informacja prasowa

Impreza zorganizowana przez fundację Moto Dolls przy współudziale ponad półtysięcznej rzeszy wrocławskich i dolnośląskich motocyklistów. W założeniu akcja ta ma w szczytnym mikołajowym celu zjednoczyć całe wrocławskie środowisko motocyklowe. Jest to dzień, w którym dzieci i ich dobro staje ponad wszelkimi podziałami.

Głównymi Sponsorami tegorocznej edycji wrocławskiej Moto Mikołajów 2016 są BMW Team Motorrad z Długołęki oraz Santander Consumer Bank. W ramach działań charytatywnych za środki sponsorów zostały zakupione koszulki tzw. cegiełki, z których cały przychód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na paczki dla dzieci ze Stowarzyszenia Świetlic Środowiskowych we Wrocławiu „Partnerstwo Świetlic”

Moto Mikolaje Wroclaw 2016 (4)

Koszulki w kolorze białym BMW oraz czerwone Santander można zakupić na fanpage’u na Facebooku lub w trakcie wydarzenia. Na bieżąco można je obejrzeć zamówić i oczywiście zakupić w sklepie motocyklowym Moto Klan, ul. Legnicka 44 we Wrocławiu.

Wydarzenie Moto Mikołaje Wrocław 2016 zaczyna się około 10:30 na parkingu wrocławskiego stadionu miejskiego, al. Śląska 1.  W trakcie formowania Parady Moto Mikołajów odbędą się konkursy zorganizowane przez BMW Motorrad Team z Długołęki:

– z wiedzy na temat marki BMW (podpowiedzi na stronie dealera)

– oraz na najbardziej kreatywnie przystrojony motocykl dla Świętego Mikolaja. Główną nagrodą w konkursie jest możliwość użyczenia w pełni zatankowanego motocykla BMW na cały weekend oraz samochodu BMW.

Moto Mikolaje Wroclaw 2016 (10)

Będą również pokazy Motopomocnych oraz Santa Claus Show pokaz stuntu motocyklowego w wykonaniu Marcin Mochu Mosiek – mochufreestyle.com  sponsorowany przez Salon Modeka we Wrocławiu, ul. Gajowicka.

Przy wsparciu Urzędu Miasta Wrocławia i Policji Wydziału Ruchu Drogowego oraz wolontariuszy, parada wyruszy ulicami miasta o godzinie 12:00 spod Stadionu Miejskiego al. Śląska 1 i przybędzie pod kościół Marii Magdaleny, gdzie czekać na Mikołajów  będą dzieci z  Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży w ramach akcji: Prezentowa Stacja Mikołajów 2016 „Partnerstwo Świetlic”. Najmłodsi uczestnicy imprezy przygotowują interaktywny program rozrywkowy. Wręczone zostaną prezenty i paczki dla 15 świetlic środowiskowych. Wszystko oczywiście wg napisanych i wysłanych wcześniej listów do Mikołaja. Na miejscu na zmarzniętych motocyklistów oczekiwać będzie ciepły posiłek przygotowany przez Steak Hause Jacek Kempa oraz specjalne menu w pobliskiej motocyklowej restauracji Chopper Bar.

Ponadto pośród wszystkich dzieci, które przybędą na to wydarzenie rozdawane będą słodycze i owoce.

Moto Mikolaje Wroclaw 2016 (6)

Już od ostatnich paru tygodni na portalach społecznościowych i portalach aukcyjnych zostały zorganizowane licytacje, których dochód przeznaczony jest na wsparcie podopiecznych fundacji  Moto Dolls. Wszystkie przedmioty biorące udział w licytacjach przekazane zostały przez wrocławskie sklepy motocyklowe i nie tylko motocyklowe oraz szereg osób wspierających akcję. Dostępne gadżety zostały ufundowane przez m. in. przez BMW Motorrad Team Wrocław/ Długołęka, Appaloosa Harley Davidson. Wylicytować można było także przelot lekkim samolotem nad miastem jako propozycja prezentu dla najbliższych, a kwotę za zakup przeznaczyć można było na cele charytatywne.

O godzinie 15:00 w ramach już nieformalnego przejazdu Moto Mikołaje planują odwiedzić także Przylądek Nadziei we Wrocławiu, gdzie jak co roku na pozytywną energię wrocławskich motocyklistów czekają z niecierpliwością dzieci – podopieczni placówki.

10 grudnia 2016. Wyzwanie przyjęte. Na Paradę Moto Mikołajów czeka także cały Wrocław i niezliczona ilość  dzieci i dorosłych z uśmiechem pozdrawiających ich na ulicach miasta. Na motocyklistów w niecodziennym przybraniu czekają także setki odwiedzających w centrum miasta na ul. Szewskiej.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl