Moto Mikołaje we Wrocławiu już 10 grudnia!
MotoRmania
6 grudnia 2016

10.12.2016 w wielu miastach Polski będzie już po, a we Wrocławiu dopiero… rozpocznie się Wielka Parada Moto Mikołajów.

informacja prasowa

Impreza zorganizowana przez fundację Moto Dolls przy współudziale ponad półtysięcznej rzeszy wrocławskich i dolnośląskich motocyklistów. W założeniu akcja ta ma w szczytnym mikołajowym celu zjednoczyć całe wrocławskie środowisko motocyklowe. Jest to dzień, w którym dzieci i ich dobro staje ponad wszelkimi podziałami.

Głównymi Sponsorami tegorocznej edycji wrocławskiej Moto Mikołajów 2016 są BMW Team Motorrad z Długołęki oraz Santander Consumer Bank. W ramach działań charytatywnych za środki sponsorów zostały zakupione koszulki tzw. cegiełki, z których cały przychód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na paczki dla dzieci ze Stowarzyszenia Świetlic Środowiskowych we Wrocławiu „Partnerstwo Świetlic”

Koszulki w kolorze białym BMW oraz czerwone Santander można zakupić na fanpage’u na Facebooku lub w trakcie wydarzenia. Na bieżąco można je obejrzeć zamówić i oczywiście zakupić w sklepie motocyklowym Moto Klan, ul. Legnicka 44 we Wrocławiu.

Wydarzenie Moto Mikołaje Wrocław 2016 zaczyna się około 10:30 na parkingu wrocławskiego stadionu miejskiego, al. Śląska 1.  W trakcie formowania Parady Moto Mikołajów odbędą się konkursy zorganizowane przez BMW Motorrad Team z Długołęki:

– z wiedzy na temat marki BMW (podpowiedzi na stronie dealera)

– oraz na najbardziej kreatywnie przystrojony motocykl dla Świętego Mikolaja. Główną nagrodą w konkursie jest możliwość użyczenia w pełni zatankowanego motocykla BMW na cały weekend oraz samochodu BMW.

Będą również pokazy Motopomocnych oraz Santa Claus Show pokaz stuntu motocyklowego w wykonaniu Marcin Mochu Mosiek – mochufreestyle.com  sponsorowany przez Salon Modeka we Wrocławiu, ul. Gajowicka.

Przy wsparciu Urzędu Miasta Wrocławia i Policji Wydziału Ruchu Drogowego oraz wolontariuszy, parada wyruszy ulicami miasta o godzinie 12:00 spod Stadionu Miejskiego al. Śląska 1 i przybędzie pod kościół Marii Magdaleny, gdzie czekać na Mikołajów  będą dzieci z  Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży w ramach akcji: Prezentowa Stacja Mikołajów 2016 „Partnerstwo Świetlic”. Najmłodsi uczestnicy imprezy przygotowują interaktywny program rozrywkowy. Wręczone zostaną prezenty i paczki dla 15 świetlic środowiskowych. Wszystko oczywiście wg napisanych i wysłanych wcześniej listów do Mikołaja. Na miejscu na zmarzniętych motocyklistów oczekiwać będzie ciepły posiłek przygotowany przez Steak Hause Jacek Kempa oraz specjalne menu w pobliskiej motocyklowej restauracji Chopper Bar.

Ponadto pośród wszystkich dzieci, które przybędą na to wydarzenie rozdawane będą słodycze i owoce.

Już od ostatnich paru tygodni na portalach społecznościowych i portalach aukcyjnych zostały zorganizowane licytacje, których dochód przeznaczony jest na wsparcie podopiecznych fundacji  Moto Dolls. Wszystkie przedmioty biorące udział w licytacjach przekazane zostały przez wrocławskie sklepy motocyklowe i nie tylko motocyklowe oraz szereg osób wspierających akcję. Dostępne gadżety zostały ufundowane przez m. in. przez BMW Motorrad Team Wrocław/ Długołęka, Appaloosa Harley Davidson. Wylicytować można było także przelot lekkim samolotem nad miastem jako propozycja prezentu dla najbliższych, a kwotę za zakup przeznaczyć można było na cele charytatywne.

O godzinie 15:00 w ramach już nieformalnego przejazdu Moto Mikołaje planują odwiedzić także Przylądek Nadziei we Wrocławiu, gdzie jak co roku na pozytywną energię wrocławskich motocyklistów czekają z niecierpliwością dzieci – podopieczni placówki.

10 grudnia 2016. Wyzwanie przyjęte. Na Paradę Moto Mikołajów czeka także cały Wrocław i niezliczona ilość  dzieci i dorosłych z uśmiechem pozdrawiających ich na ulicach miasta. Na motocyklistów w niecodziennym przybraniu czekają także setki odwiedzających w centrum miasta na ul. Szewskiej.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły