Mandaty i nadzór z powietrza: Policja oraz ITD dostaną drony?

- Piotr Jędrzejak

Według pierwszych plotek, drony miałyby służyć do nadzoru nad ruchem drogowym.

Według doniesień portalu BRD24.pl, w Ministerstwie Infrastruktury miał pojawić się nowy pomysł na nadzorowanie kierowców. Resort zastanawia się nad wciągnięciem do służby dronów. Małe, bezzałogowe statki latające miałyby otrzymać Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Wszelkie informacje są póki co nieoficjalne, jednak redakcja BRD24.pl dowiedziała się, że podczas katowickiej imprezy Droniada 2019 na początku czerwca, doszło podobno do spotkania za zamkniętymi drzwiami. „Urzędnicy ministerstwa mieli na nim sondować możliwości sprzętu przy wykorzystaniu go w nadzorze drogowym.”

Nie zostało jeszcze sprecyzowane, w jakich czynnościach drony mają pomagać Policji oraz ITD. Na pewno ciężko sobie wyobrazić, aby drony mierzyły prędkość jady. Póki co mówi się o „nadzorze nad ruchem”.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, współpracując z Politechniką Śląską wyposażoną w drona, już w 2016 roku sprawdzał, czy statki bezzałogowe mogą pomóc w poprawie bezpieczeństwa pieszych.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl