Mandaty i nadzór z powietrza: Policja oraz ITD dostaną drony?
Piotr Jędrzejak
12 czerwca 2019

Według pierwszych plotek, drony miałyby służyć do nadzoru nad ruchem drogowym.

Według doniesień portalu BRD24.pl, w Ministerstwie Infrastruktury miał pojawić się nowy pomysł na nadzorowanie kierowców. Resort zastanawia się nad wciągnięciem do służby dronów. Małe, bezzałogowe statki latające miałyby otrzymać Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Wszelkie informacje są póki co nieoficjalne, jednak redakcja BRD24.pl dowiedziała się, że podczas katowickiej imprezy Droniada 2019 na początku czerwca, doszło podobno do spotkania za zamkniętymi drzwiami. „Urzędnicy ministerstwa mieli na nim sondować możliwości sprzętu przy wykorzystaniu go w nadzorze drogowym.”

Nie zostało jeszcze sprecyzowane, w jakich czynnościach drony mają pomagać Policji oraz ITD. Na pewno ciężko sobie wyobrazić, aby drony mierzyły prędkość jady. Póki co mówi się o „nadzorze nad ruchem”.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, współpracując z Politechniką Śląską wyposażoną w drona, już w 2016 roku sprawdzał, czy statki bezzałogowe mogą pomóc w poprawie bezpieczeństwa pieszych.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły