Łodygowice: zginął 26-letni motocyklista bez prawa jazdy, policja ustala winę
Piotr Jędrzejak
2 marca 2017

Pogoda robi się coraz lepsza. Warunki wciąż nie są idealne, ale zdecydowanie zachęcają do wyciągnięcia motocykla. Tak było w miniony weekend. Niestety doszło też do tragicznego wypadku, w którym zginął motocyklista.

Łodygowice, wieś w powiecie żywieckim (woj. śląskie). Około godziny 17:00 z ulicy podporządkowanej wyjeżdża 19-letnia kobieta kierująca Volkswagenem Passatem. Główną drogą nadjeżdża motocyklista. Uderza w samochód. 26-letni motocyklista ginie na miejscu wypadku.

Sprawa wciąż jest w toku, prokuratura bada dokładne okoliczności zdarzenia, takie jak prędkość motocyklisty czy zawartość alkoholu w jego krwi. Istnieje jednak też kilka faktów niepodlegających już wątpliwości. 19-latka była trzeźwa. Motocyklista miał odebrane prawo jazdy za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Prowadził motocykl pomimo posiadania zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi w okresie od listopada 2016 roku do listopada 2019 roku za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Wyrok w sprawie jeszcze nie zapadł, jednak ze wstępnych ustaleń policji wynika, że to 19-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z motocyklem. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym groziłoby jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik śląskiej policji potwierdza, że zatrzymanie uprawnień motocyklisty nie zmienia kwalifikacji czynu. Na wyrok i orzeczenie o winie trzeba jednak poczekać do czasu ustalenia okoliczności zdarzenia.

Stąd wyjeżdżała kierująca samochodem.
Link do Google Maps (klik).

Policja oficjalnie nie potwierdza tej informacji, jednak według doniesień motocyklista jechał z prędkością 119 km/h. W miejscu zdarzenia jest teren zabudowany. Kierująca samochodem na tym skrzyżowaniu wyjeżdżała z podporządkowanej, miała do swojej dyspozycji zwierciadło drogowe. Po nagłośnieniu sprawy mieszkańcy Łodygowa podkreślają, że jest to niebezpieczne skrzyżowanie z bardzo ograniczoną widocznością. Przypomnijmy, że wypadek zdarzył się ok. godziny 17:00, gdy widoczność tym bardziej pogarsza się.

Rodzinie i bliskim zmarłego motocyklisty składamy szczere kondolencje.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły