Kolejne kradzieże motocykli tuż przed sezonem
MotoRmania
22 lutego 2016

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobre nacieszyć się ciepłem i słońcem a w prasie i na portalach motocyklowych zaczynają się coraz częściej pojawiać ogłoszenia o kradzieży motocykla.

news sponsorowany

Najgorsze jest to, że zazwyczaj łupem złodziei padają bardzo drogie motocykle. To chyba nie tajemnica że takie akcje są długo planowane a złodzieje dużo wcześniej przygotowują plan działania i zazwyczaj wcześniej obserwują swoje ofiary.

Czy to strata jednego motocykla na którym jeździmy czy strata kilku motocykli akurat znajdujących się w jednym garażu, busie etc. – wszystkie są dla nas tak samo dotkliwe.
Pamiętajcie, żeby zostawiając swoje motocykle chociaż w niewielkim stopniu utrudnić pracę złodzieja – zawsze blokujcie kierownicę, jeżeli posiadacie – uzbrójcie alarm, zakupcie niedrogie i sprawdzone blokady tarczy hamulcowej – to wszystko sprawia, że złodziej musi stracić cenne sekundy, w trakcie których może zostać zauważony.
Zdajemy sobie sprawę że nie wszystkie te metody są skuteczne. Najważniejsze to pamiętać aby nigdy nie zostawiać przy motocyklu dokumentów a tym bardziej kluczyków! (Tak, zdarzają się i takie przypadki, najczęściej kiedy motocykl ginie z garażu a na ścianie wiszą kluczyki i dokumenty). Jeżeli mimo wszystko w jakiś sposób stracisz motocykl, bez względu czy z ulicy, z busa czy z garażu nie panikuj. Spokojnie, Twoje AC pokryje straty – wszystkie łącznie z transportem do domu na koszt ubezpieczyciela.

NIE MASZ AC? Poważnie? Stać Cię na to?
No tak, przecież wymarzony motocykl stoi w garażu i nic mu nie grozi. Tak jak tym, które właśnie znikają właścicielom ogłaszającym swoje straty na portalach społecznościowych.
Jeżeli kilka procent wartości motocykla jesteś w stanie przeznaczyć na dobre ubezpieczenie to właśnie doczytałeś ten tekst do właściwego momentu. Żadne zabezpieczenie przed kradzieżą (i nie tylko ponieważ w zakres AC wchodzą również szkody motocykla oraz osobowe z NNW) nie jest skuteczniejsze od pełnego ubezpieczenia Auto Casco. Tym bardziej takie, które w przypadku nowych motocykli zapewni zwrot pełnej kwoty zapłaconej za motocykl nawet z akcesoriami (pod warunkiem że były przedmiotem ubezpieczenia).

Zobaczcie przykładowo, ile kosztuje takie ubezpieczenie dla różnych motocykli w poszczególnych miastach:

MV Agusta Brutale 800 – 2015 – Świdnica – 2.838,00 zł
Yamaha 660 Tenere – 2009 – Biłgoraj – 1.152,00 zł
Ducati Scrambler Icon – 2015 – Kraków – 1.856,00 zł
Honda CBF 600F Hornet – 2012 –Słopnice – 1.452,00 zł
Aprilia SR Max 125 – 2014 – Ostrzeszów – 715,00 zł

Jeżeli takie kwoty są dla Ciebie do zaakceptowania by uchronić Twój motocykl nie tylko przed kradzieżą, ale też uszkodzeniami mechanicznymi skontaktuj się ze specjalistami od ubezpieczeń motocykli w Polsce – Vestigo.
Nasze ubezpieczenie obejmuje:
– OC
– Assistance do OC
– Autocasco pojazdów mechanicznych od uszkodzeń, zniszczeń i kradzieży w pełnym zakresie
– Car Assistance
– NNW Kierowcy i pasażerów
– Informację Prawną

Czy dużo zapłacę za swoje ubezpieczenie AC?

Sprawdź tutaj w kalkulatorze Vestigo – może okazać się że składka pakietowa za Twój motocykl może być śmiesznie niska w porównaniu do szkody powstałej nawet na parkingu.

Ubezpieczenia jeszcze nigdy nie były tak przystępne – nie musisz ruszać się z miejsca by ubezpieczyć swój motocykl – zrobimy wszystko za Ciebie. Wystarczy, że prześlesz do nas kilka informacji wymaganych przez ubezpieczyciela i zdjęcia motocykla – resztą zajmiemy się my – co najważniejsze – nie musisz nawet korzystać z komputera, formularz dostępny jest również dla urządzeń mobilnych!

Pamiętaj – ubezpieczenie przeznaczone jest dla motocykli do 10 roku eksploatacji.
Już dzisiaj sprawdź stawkę za ubezpieczenie swojego motocykla – skontaktuj się z nami już dzisiaj!
Masz pytania? Chętnie odpowiemy. Zadzwoń do nas – 506 355 590.
Zapraszamy również na naszą stronę na FB: POLUB NAS NA FACEBOOKu
www.vestigo.com.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły