Kolejne kradzieże motocykli tuż przed sezonem

- MotoRmania

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobre nacieszyć się ciepłem i słońcem a w prasie i na portalach motocyklowych zaczynają się coraz częściej pojawiać ogłoszenia o kradzieży motocykla.

news sponsorowany

Najgorsze jest to, że zazwyczaj łupem złodziei padają bardzo drogie motocykle. To chyba nie tajemnica że takie akcje są długo planowane a złodzieje dużo wcześniej przygotowują plan działania i zazwyczaj wcześniej obserwują swoje ofiary.

Czy to strata jednego motocykla na którym jeździmy czy strata kilku motocykli akurat znajdujących się w jednym garażu, busie etc. – wszystkie są dla nas tak samo dotkliwe.
Pamiętajcie, żeby zostawiając swoje motocykle chociaż w niewielkim stopniu utrudnić pracę złodzieja – zawsze blokujcie kierownicę, jeżeli posiadacie – uzbrójcie alarm, zakupcie niedrogie i sprawdzone blokady tarczy hamulcowej – to wszystko sprawia, że złodziej musi stracić cenne sekundy, w trakcie których może zostać zauważony.
Zdajemy sobie sprawę że nie wszystkie te metody są skuteczne. Najważniejsze to pamiętać aby nigdy nie zostawiać przy motocyklu dokumentów a tym bardziej kluczyków! (Tak, zdarzają się i takie przypadki, najczęściej kiedy motocykl ginie z garażu a na ścianie wiszą kluczyki i dokumenty). Jeżeli mimo wszystko w jakiś sposób stracisz motocykl, bez względu czy z ulicy, z busa czy z garażu nie panikuj. Spokojnie, Twoje AC pokryje straty – wszystkie łącznie z transportem do domu na koszt ubezpieczyciela.

NIE MASZ AC? Poważnie? Stać Cię na to?
No tak, przecież wymarzony motocykl stoi w garażu i nic mu nie grozi. Tak jak tym, które właśnie znikają właścicielom ogłaszającym swoje straty na portalach społecznościowych.
Jeżeli kilka procent wartości motocykla jesteś w stanie przeznaczyć na dobre ubezpieczenie to właśnie doczytałeś ten tekst do właściwego momentu. Żadne zabezpieczenie przed kradzieżą (i nie tylko ponieważ w zakres AC wchodzą również szkody motocykla oraz osobowe z NNW) nie jest skuteczniejsze od pełnego ubezpieczenia Auto Casco. Tym bardziej takie, które w przypadku nowych motocykli zapewni zwrot pełnej kwoty zapłaconej za motocykl nawet z akcesoriami (pod warunkiem że były przedmiotem ubezpieczenia).

Zobaczcie przykładowo, ile kosztuje takie ubezpieczenie dla różnych motocykli w poszczególnych miastach:

MV Agusta Brutale 800 – 2015 – Świdnica – 2.838,00 zł
Yamaha 660 Tenere – 2009 – Biłgoraj – 1.152,00 zł
Ducati Scrambler Icon – 2015 – Kraków – 1.856,00 zł
Honda CBF 600F Hornet – 2012 –Słopnice – 1.452,00 zł
Aprilia SR Max 125 – 2014 – Ostrzeszów – 715,00 zł

Jeżeli takie kwoty są dla Ciebie do zaakceptowania by uchronić Twój motocykl nie tylko przed kradzieżą, ale też uszkodzeniami mechanicznymi skontaktuj się ze specjalistami od ubezpieczeń motocykli w Polsce – Vestigo.
Nasze ubezpieczenie obejmuje:
– OC
– Assistance do OC
– Autocasco pojazdów mechanicznych od uszkodzeń, zniszczeń i kradzieży w pełnym zakresie
– Car Assistance
– NNW Kierowcy i pasażerów
– Informację Prawną

Czy dużo zapłacę za swoje ubezpieczenie AC?

Sprawdź tutaj w kalkulatorze Vestigo – może okazać się że składka pakietowa za Twój motocykl może być śmiesznie niska w porównaniu do szkody powstałej nawet na parkingu.

Ubezpieczenia jeszcze nigdy nie były tak przystępne – nie musisz ruszać się z miejsca by ubezpieczyć swój motocykl – zrobimy wszystko za Ciebie. Wystarczy, że prześlesz do nas kilka informacji wymaganych przez ubezpieczyciela i zdjęcia motocykla – resztą zajmiemy się my – co najważniejsze – nie musisz nawet korzystać z komputera, formularz dostępny jest również dla urządzeń mobilnych!

Pamiętaj – ubezpieczenie przeznaczone jest dla motocykli do 10 roku eksploatacji.
Już dzisiaj sprawdź stawkę za ubezpieczenie swojego motocykla – skontaktuj się z nami już dzisiaj!
Masz pytania? Chętnie odpowiemy. Zadzwoń do nas – 506 355 590.
Zapraszamy również na naszą stronę na FB: POLUB NAS NA FACEBOOKu
www.vestigo.com.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl