Jak w głupi sposób stracić prawo jazdy na 3 miesiące?
Piotr Jędrzejak
17 czerwca 2016

Ku przestrodze – przykład motocyklisty z ulic Warszawy…

Wątek rozpoczął użytkownik xlukex, wrzucając na wykop.pl swoje nagranie z kamery na kasku pod tytułem „Jak głupio stracić prawo jazdy na 3 miesiące”. Xlukex napisał przy tym: „jak chcecie zobaczyć jak wygląda utrata prawa jazdy za przekroczenie o 50 km/h w zabudowanym to proszę bardzo. Uprzedzę tylko, że naprawdę nie trzeba się specjalnie starać ( ͡° ʖ̯ ͡°)”.

Akcja miała miejsce na al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie (dokładnie tutaj). Lokalni kierowcy wiedzą, że to miejsce bardzo lubiane przez policjantów kontrolujących prędkość, ale niestety xlukex jeszcze nie posiadał tej wiedzy. Dodatkowo wydawało mu się, że wciąż obowiązuje tam ograniczenie do 80 km/h. Niestety znaki już wskazywały 50-tkę, a xlukex został zmierzony na 104 km/h. Jak dodaje: „Panowie policjanci znaleźli naprawdę znakomite miejsce i w czasie gdy czekałem na wypisanie mandatu oprócz mnie chyba jeszcze z 3 osoby tam zatrzymali.”

Xlukex otwarcie przyznaje, że popełnił błąd. Nie znał okolicy, nie zwrócił uwagi na znaki i jechał po prostu zbyt szybko. Ku przestrodze przesyła nagranie ze swojej kamerki, na którym dokładnie widać, że nie jechał jak wariat – używał kierunkowskazów i zachowywał się na drodze kulturalnie. Zazwyczaj znacząco nie przekracza prędkości, a teraz przez nieuwagę stracił prawko na 3 miesiące.

P.S.: W komentarzach xlukex dodaje, że nie było sensu uciekać. Po pierwsze nie należy do takich ludzi, a po drugie dalej stały kolejne radiowozy.

P.P.S.: Dopiero po fakcie xlukex dowiedział się, że gdyby „okazało się”, iż nie ma przy sobie dokumentu prawa jazdy, policja nie mogłaby tegoż prawka zatrzymać..

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły