Honda Gymkhana na torze Radom – relacja
MotoRmania
11 lipca 2012

Druga tegoroczna edycja Honda Gymkhana odbyła się na torze Radom!

Informacja prasowa

Drugi raz w tym roku Honda Poland zorganizowała zawody pomiędzy kolorowymi pachołkami. Tym razem Honda Gymkhana była zlokalizowana w szczególnym miejscu – na torze kartingowym w Radomiu, gdzie na zawodników czekała niezwykła rywalizacja.

Podczas minionego, gorącego weekendu na radomskim obiekcie odbyły się aż dwie imprezy przygotowane przez importera największego na świecie producenta motocykli. Sobota upłynęła pod znakiem imprezy Honda Fun & Safety, gdzie posiadacze motocykli Honda mieli okazję, w bezpiecznych warunkach, doskonalić swoje umiejętności jazdy w pełnych złożeniach, które zostały udokumentowane i na bieżąco analizowane dzięki sesjom zdjęciowym. Następnie, jeszcze tego samego dnia, w godzinach późno popołudniowych, na tor zjechali się miłośnicy walki z czasem pomiędzy pachołkami. Po niezbędnej rejestracji wyjechali na dwugodzinny trening, aby zapoznać się z warunkami i specyfiką toru kartingowego.

W niezwykle upalny, niedzielny poranek na torze pojawiło się ponad 60 uczestników gotowych do zawodów Honda Gymkhana. Po odbiorze technicznym swoich motocykli i otrzymaniu numerów startowych, odbył się krótki instruktaż i odprawa. Tym razem, dzięki szczególnej konfiguracji obiektu, na zawodników czekała wyjątkowa i emocjonująca trasa przejazdu. Na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów, wszystkim startującym zostały rozdane mapy i każdy z nich, na piechotę, wyruszył na tor, aby dokładnie zapamiętać drogę do pokonania w jak najkrótszym czasie.

W samo południe zawodnicy wystartowali według kolejności numerów startowych w pierwszym przejeździe konkursowym. Najdłuższa, a jednocześnie najszybsza w historii impreza Honda Gymkhana, dostarczała uczestnikom dużo dobrej zabawy i przysparzała wiele niespodziewanych sytuacji. Pomimo tego wszyscy doskonale radzili sobie w tych nowych, a na dodatek nieznośnie upalnych warunkach.

Zawodnicy do drugiego w tym dniu startu ruszyli według czasów z pierwszego przejazdu, zaczynając od najwolniejszego. Jak podczas wcześniejszych imprez, lider z najlepszym łącznym czasem dwóch przejazdów zasiadał na tronie w towarzystwie hostess i przyglądał się próbującym pokonać jego wynik rywalom. Z upływem czasu rywalizacja nabierała emocji, a coraz szybsi zawodnicy z czołówki, demonstrowali niesamowite zdolności jazdy i opanowanie motocykla. Finałowa dziesiątka, dla podniesienia wrażeń, została nastraszona ciemną i ciężką chmurą, z której powoli zaczynał padać drobny deszcz. Nie przeszkodził on jednak w walce, a dzielnie startujący liderzy pokazali klasę i utrzymali czasy na poziomie pierwszego przejazdu. Niedościgniony pozostał Wojtek „Terminator” Grodzki, który nie dał za wygraną również tym razem. Zdystansował on rywali osiągając wynik lepszy o ponad 11 sekund w pierwszym starcie, a w drugim – ponad 6 sekund od drugiego w klasyfikacji, niezwykle utalentowanego, a zachowującego zimną krew i kamienną twarz w każdej sytuacji – Beniamina Muchę z Wrocławia. Podium uzupełnił Kamil Dolecki ze Szczecina. Różnica w czasie łącznym obu przejazdów pierwszych dziesięciu zawodników, nie licząc „Terminatora”, nie była większa niż 15 sekund.

W klasyfikacji kobiet, która tym razem okazała się być niezwykle wyrównana, kolejne miejsca na pudle dzieliły zaledwie 3 sekundy. Na szczycie podium pomimo pomyłki w pierwszym przejeździe stanęła Monika Jaworska, której za drugim razem udało się osiągnąć najlepszy czas przejazdu spośród wszystkich uczestniczek. Drugie miejsce zajęła Karolina Miechowska, a trzecie zawodniczka z Gdańska Aleksandra Frost.

Wyniki po drugiej rundzie Honda Gymkhana w Radomiu [pliki PDF]:
Klasyfikacja open, Wyniki końcowe
Klasyfikacja kobiet, Wyniki końcowe
Zbiorcze wyniki, generalna klasyfikacja open
Zbiorcze wyniki, generalna klasyfikacja kobiet

Pomimo dużo większych niż dotychczas prędkości oraz mocniejszych przyspieszeń i hamowań, wszystkie przejazdy zakończyły się bezpiecznie i bez urazów, na które w razie czego czekała w gotowości pomoc medyczna.

W czasie przerwy pomiędzy przejazdami, dla uczestników oraz widzów Honda Gymkhana, organizator przygotował konkurs Honda GP8 na skuterach Vision 50, który polega na pokonaniu pięciu ósemek w jak najkrótszym czasie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej imprezie Honda Gymkhana, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 25 i 26 sierpnia 2012. Więcej szczegółów u autoryzowanych dealerów oraz na stronie www.honda.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły