HJC RPHA ST – kask sportowo – turystyczny, nowość 2014
MotoRmania
12 maja 2014

HJC RPHA ST – najnowszy kask ze stajni HJC, model z najwyższej, a zarazem najdoskonalszej serii R. RPHA ST to integralny kask sportowo-turystyczny, oparty na sprawdzonej technologii z najlepszego modelu RPHA10 PLUS! Brzmi ciekawie?

RPHA ST to kask integralny, co dla osób lubiących sportową jazdę ma kluczowe znaczenie pod względem bezpieczeństwa. Kształt skorupy modelu RPHA ST wzorowano na bazie topowego modelu RPHA10 Plus i taki też jest jego wizerunek – kask ma zacięcie sportowe. Dziewięć malowań sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Technologie dla bezpieczeństwa

Garnek waży tylko 50 gram więcej niż jego torowy odpowiednik (RPHA10 Plus – 1300g), co sprawia, że nadal czujemy się komfortowo, a przy dłuższej jeździe zapominamy, że w ogóle mamy kask! Efekt ten osiągnięto dzięki opatentowanej przez HJC technologii wykonania skorupy P.I.M. Skrót ten, którego rozwinięcie brzmi Premium Integrated Matrix oznacza połączenie carbonu, włókien szklanych i aramidu. O ile dwóch pierwszych materiałów raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, bo są szeroko stosowane w przemyśle sportowym, to aramid jest materiałem wyjątkowym. Niebywała wytrzymałość pozwala na stosowanie go do produkcji kamizelek kuloodpornych i wykorzystania w przemyśle kosmicznym! Skoro tam sprawdza się doskonale, spełni też wymagania motocyklisty!

Technologie dla komfortu

Wyjątkowe wnętrze kasku zapewni technologia SilverCoolPlus. Antybakteryjne cząsteczki jonów srebra i wyciąg z azjatyckiego drzewa Ginko dają duży komfort jazdy. Tkanina błyskawicznie odprowadza nadmiar ciepła i wilgoci, jest przyjazna dla skóry i niweluje nieprzyjemny zapach.

RPHA ST oferuje znakomity system wentylacji, który w stosunku do sportowej wersji kasku został przeprojektowany. Wloty powietrza znajdziemy położone centralnie na górze i w szczęce. Daje nam to olbrzymi komfort. Powietrze z wlotów w dużych ilościach jest wtłaczane do skorupy kasku, wędrując kanałami chłodzi i osusza głowę. Skuteczność wentylacji jest jeszcze większa dzięki dyfuzorowi, który obniża ciśnienie w tylnej części kasku, dosłownie wysysając gorące powietrze ze skorupy. Takie rozwiązanie gwarantuje maksymalnie wydajny przepływ powietrza, tym samym zapobiega nadmiernemu parowaniu     Wszystkie modele z topowej serii R przechodzą badania w tunelu aerodynamicznym, dzięki czemu kask jest zoptymalizowany pod względem aerodynamiki, co ma również wpływ na jego wyciszenie w środku.

Odporny na zarysowania wizjer z pełnym filtrem UV w razie potrzeby można wymienić bez użycia narzędzi – odpowiada za to błyskawiczny system Rapid Fire. Komfort na drodze to również doskonała widoczność. W trosce o twoje pole widzenia HJC zastosował również w tym modelu system Pinlock, który praktycznie w 100% rozwiązuje problem parowania szyby. Dodatkowo jest to Pinlock wykonany w technologii Max Vision, który nie ogranicza pola widzenia jak w standardowych wkładkach. Na koniec – absolutnie cenna rzecz dla komfortu – niezawodna blenda przeciwsłoneczna.

Na koniec

Kask jest rozwiązaniem dla osób kochających adrenalinę towarzyszącą odkręcaniu manetki i jednocześnie ceniących sobie turystyczny rodzaj jazdy motocyklem. Jest wszechstronny, co sprawia, że w tygodniu świetnie sprawdzi się w dojazdach do pracy, a i weekendowy wypad do znajomych na drugim końcu Polski będzie przyjemnością. No i ta świadomość, że Jorge Lorenzo i seria R z oferty HJC są bardzo zaprzyjaźnieni… LwG

U możecie zobaczyć film prezentujący zalety kasku:

a jeśli chcecie poznać dokładne parametry techniczne oraz inne kaski z oferty HJC zapraszamy do KATALOGU ON LINE.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły