Historia NIE-bezwypadkowego BMW F800GS 2013
Piotr Jędrzejak
2 września 2015

Grzesiek pojechał kupić bezwypadkowe F800GS, które okazało się nie do końca wypadkowe…

Przebieg? Bezwypadkowość? Na pewno wiecie, że z polskich ogłoszeń o sprzedaży samochodów te dwie rubryki mogłyby zupełnie zniknąć – handlarze i tak wypisują w nich to, co im się podoba, a nie do końca zgodne jest z rzeczywistością. Niestety w przypadku motocykli jest podobnie i wszyscy kupujący muszą mieć oczy szeroko otwarte… Ale na szczęście jest w naszym kraju coraz więcej osób, które aktywnie wyłapują tego typu oszustwa i ich autorów. Jedną z nich stał się właśnie Grzegorz…

Otóż Grzegorz jest aktualnie w trakcie poszukiwania motocykla – w poniedziałek odwiedził podwarszawski Grójec, gdzie oglądał BMW F800GS z 2013 roku. To co zastał na miejscu nie do końca mu się spodobało. Sprawdźcie, jakiego napisał nam maila:

Witam,

Piszę do Was, żeby podzielić się informacją na temat pseudo-bezwypadkowego BMW F800GS, które chciałem kupić.

W poniedziałek pojechałem do Grójca pod Warszawą żeby zobaczyć i ewentualnie kupić BMW F800GS, miało nie być idealne, ale na pewno bezwypadkowe. Na miejscu okazało się, że w przydomowym garażu chłopaki składają trzy turystki Triumph Tiger i jeszcze dwa, których nie rozpoznaliśmy, bo szybko chłopaki zamknęli garaż, a nas wpuścili inną bramą. Beemka była trochę dojechana, ale to mi nie przeszkadzało, bo cena też była niska. Nie spodziewałem się cudów. Niestety po krótkich oględzinach sprzętu i papierów okazało, że moto jest po niemałym dzwonie, a wszystko zostało zrobione na odwal się – zrezygnowałem.

Po powrocie do domu trochę poszperałem i znalazłem więcej informacji o tym motocyklu.

Ogłoszenie „bezwypadkowego” F800GS:

Ogłoszenie poprzedniego właściciela, gdy F800GS był rozbity:

Wysyłam do Was tę informację, aby nikt inny nie tracił czasu i kasy, jeżeli szuka bezwypadkowego BMW F800GS 🙂

Jeżeli zastanawiacie się, czy to na pewno ten sam motocykl, to zapewniamy Was, że tak. Grześkowi udało się skontaktować z Tomaszem, poprzednim właścicielem F800GS, który zaliczył wypadek. Tomasz potwierdził, że to jego motocykl, VIN również się zgadzał, a na domiar złego, handlarze nawet go nie przerejestrowali – tablica rejestracyjna również się zgadza. Co ciekawe, w tym przypadku przebieg również nie uległ zmianie.

BMW F800GS 2013
nr rej.: WPR 4CK3
VIN: WB10B0201DZ006203

Dane sprzedawcy, którego Grzesiek już raczej nie poleci, znajdziecie w ogłoszeniu powyżej. Grzegorzowi tak nie spodobały się nieuczciwe praktyki, że założył fanpage Na 100% Bezwypadkowy, gdzie chciałby skupić ogłoszenia motocykli, których treść nie do końca pokrywa się z prawdą.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły