Długoterminowy wynajem motocykli Aprilia, MV Agusta i Moto Guzzi
MotoRmania
31 marca 2016

Importer motocykli Aprilia, MV Agusta oraz Moto Guzzi współpracuje z firmą Lease2 Sp. z o.o. w zakresie oferowania nowatorskiego produktu jakim jest wynajem długoterminowy motocykli. Sprawdźcie, jak to działa.

news reklamowy

„Nasz produkt jest dostępny dla firm oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. W praktyce jest to leasing operacyjny podatkowo i rachunkowo, gdzie Klient płaci za czas, kiedy realnie użytkuje motocykl spłacając go do szacowanej wartości na koniec kontraktu (tzw. wartości rezydualnej). Finansowanie utraty wartości motocykla połączone jest z usługami dodatkowymi, które zawierają kompleksowe ubezpieczenie, przeglądy i naprawy również po gwarancji, assistance, wymiany opon, rejestracja motocykla. Wszystko zawarte jest w jednej stałej miesięcznej stawce wynajmu: stwierdza Grzegorz Kozak, Członek Zarządu Lease2”

Jakie są korzyści wynajmu długoterminowego?

Korzystający z wynajmu długoterminowego pokrywa jedynie różnicę finansową pomiędzy ceną zakupu motocykla a jego wartością rezydualną (nie pokrywa całego kosztu zakupu), po zakończeniu kontraktu, motocykl może zostać wykupiony przez Klienta lub jest po prostu zwracany do Lease2.

Stałe raty miesięczne, stanowią w przypadku firmy koszt uzyskania przychodu i jako takie zmniejszają podstawę opodatkowania, a odliczalność VAT wynosi 50%, chyba że Klient wykaże że pojazd jest użytkowany wyłącznie do celów prowadzonej działalności gospodarczej, wtedy odliczalność VAT wyniesie 100%.

Poza tym Klient zyskuje zwiększenie swojej zdolności kredytowej, następuje poprawa wskaźników bilansowych (obniżenie sumy bilansowej – to Lease2 amortyzuje motocykl). Tym samym klient użytkując motocykl pokrywa jedynie koszty paliwa.

„Nasz produkt jest po prostu wygodny, podstawą kalkulacji stawki jest wartość netto więc Klient nie płaci VAT od całego motocykla a spłaca go po prostu w ratach. Podobna sytuacja jest z ubezpieczeniem, które rozbite jest w ratach. Poza tym ryzyko wartości końcowej oraz ryzyko kosztów serwisowych jest po nasze stronie. Na koniec kontraktu to Klient decyduje czy chce odkupić motocykl czy też po prostu go oddać i wynająć nowy; zaznacza Robert Gierszon, Prezes Lease2”

Przykładowe kwotacje (finansowanie, rejestracja, pełne ubezpieczenie, nielimitowany serwis również po gwarancji, assistance 24h, opłata wstępna 25%) :

MV Agusta Brutale 675; rata najmu 875 zł netto miesięcznie
MV Agusta Brutale Dragster; rata najmu 1.029 zł netto miesięcznie
MV Agusta Turismo Veloce; rata najmu 1.070 zł netto miesięcznie
Aprilia Shiver 750; rata najmu 725 zł netto miesięcznie
Aprilia Dorsoduro 750; rata najmu 875 zł netto miesięcznie
Aprilia Caponord; rata najmu 1.005 zł netto miesięcznie

Więcej informacji:
Lease2 sp. z o.o.
tel: +48 510677667
www.lease2.pl
e-mial: office@lease2.pl

lub sieć dealerska Aprilia, MV Agusta, Moto Guzzi

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły