Bydgoszcz: motocykliści mogą jeździć po buspasach!
Piotr Jędrzejak
4 sierpnia 2014

Bydgoszcz jest drugim miastem w Polsce, po Krakowie, które zauważyło zalety poruszania się motocyklistów po buspasach!

Nie od dziś nie jest tajemnicą, że dzięki motocyklistom w mieście, korki są mniejsze. Władze Bydgoszczy też to zauważyły, a co więcej, zadbały o bezpieczeństwo jednośladów. Decyzja wpuszczenia motocyklistów na buspasy jest skutkiem propozycji samych bydgoszczan! Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta Bydgoszcz:

Motocykliści będą mogli korzystać z buspasów. Po analizie tego rozwiązania drogowcy uznali, że nie będzie to miało wpływu na poruszanie się pojazdów komunikacji miejskiej, a zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo osób kierujących motocyklami.

– Od początku przyjąłem  zasadę, że propozycje bydgoszczan, które można  zrealizować wprowadzamy w życie. To jedna z nich. Poprawiamy bezpieczeństwo motocyklistów, ponosząc minimalny koszt – zaznacza prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Zmiany weszły w życie dokładnie 28. lipca, a przez ostatnie dni drogowcy uzupełniali znaki o informację dotyczącą motocyklistów na buspasach. Takie rozwiązanie do tej pory sprawdzało się nie tylko w Krakowie, ale również w wielu innych, zatłoczonych miastach na Zachodzie. Cieszymy się, że Bydgoszcz dba o motocyklistów!

Jednocześnie jesteśmy ciekawi, co na to Warszawa. Przy okazji decyzji Krakowa o wpuszczeniu motocyklistów na buspasy, zadaliśmy to pytanie Urzędowi m. st. Warszawy. Wtedy rzecznik prasowy powiedział wtedy, że „skoro pomysł sprawdził się w tak potężnej aglomeracji, jak Londyn i skoro jest właśnie wprowadzany do Krakowa, to dlaczego nie!”. Dziś, osiem miesięcy później, zadaliśmy to pytanie raz jeszcze.

Zastępca rzecznika prasowego Urzędu m.st. Warszawy, Agnieszka Kłąb powiedziała nam, że Urząd rzeczywiście aktywnie interesuje się sprawą. Póki co decyzja jest jednak zawieszona ze względu na obawę o zwiększenie liczby wypadków motocyklistów na buspasach. Oczywiście Warszawa wciąż bacznie przygląda się Krakowowi, a teraz również Bydgoszczy.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły