Biała Podlaska: pijany 62-latek uderzył skuterem w samochód, wstał, odjechał i… zostawił wnuka
Piotr Jędrzejak
9 lipca 2019

Skuterzysta zbiegł, ale do zatrzymania doszło szybko. Miał wtedy wciąż 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

W miniony poniedziałek 1 lipca w Białej Podlaskiej doszło do oburzającego zdarzenia. Kierujący maxi-skuterem wraz z pasażerem uderzył w samochód, przewrócił się. Kolizja szczęśliwie nie była zbyt groźna, więc skuterzysta wstał i odjechał z miejsca zdarzenia… Pozostawił tam wnuka, z którym podróżował! Później okazało się, że był pijany.

Jak informuje Lubelska Policja, w poniedziałek 1 lipca około 13:00, dyżurny bialskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. 62-letni kierowca Mercedesa poinformował policje, że na skrzyżowaniu ulic Francuska i Plac Wojska Polskiego doszło do kolizji. Z relacji wynikało, że gdy kierowca Mercedesa skręcał w lewo, jadący w tym samym kierunku maxi-skuter rozpoczął wyprzedzanie z prawej strony, następnie powodując kolizję, w której jednoślad przewrócił się. Mężczyzna relacjonował, że na skuterze jako pasażer podróżowało dziecko. Kierowca skutera miał odjechać, już bez dziecka, które także odbiegło z miejsca zdarzenia.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego potwierdzili tę informację, a całe zdarzenie uchwycone zostało za pomocą kamery monitoringu miejskiego:

Policjanci szybko dotarli do miejsca zamieszkania oraz do samego mężczyzny, który jechał maxi-skuterem. Okazał się nim 62-latek, który w momencie zatrzymania był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pobrano krew do badań i wykonano badanie retrospektywne, aby ustalić ilość alkoholu w momencie zdarzenia.

Mundurowi ustalili także, że z 62-latkiem na skuterze jechał jego wnuk. Dziecko przewieziono do szpitala jeszcze przed przyjazdem policjantów. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Policja ustala dokładne okoliczności sprawy, a o przyszłości 62-latka zadecyduje sąd.

Aby uniknąć niemiłych słów skierowanych w stronę pijanego kierowcy skutera, napiszemy tylko, że nasz komentarz w sprawie jest chyba zbędny… Policja apeluje o rozwagę.

Zdjęcie skutera udostępnione przez policję.
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły