Biała Podlaska: pijany 62-latek uderzył skuterem w samochód, wstał, odjechał i… zostawił wnuka

- Piotr Jędrzejak

Skuterzysta zbiegł, ale do zatrzymania doszło szybko. Miał wtedy wciąż 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

W miniony poniedziałek 1 lipca w Białej Podlaskiej doszło do oburzającego zdarzenia. Kierujący maxi-skuterem wraz z pasażerem uderzył w samochód, przewrócił się. Kolizja szczęśliwie nie była zbyt groźna, więc skuterzysta wstał i odjechał z miejsca zdarzenia… Pozostawił tam wnuka, z którym podróżował! Później okazało się, że był pijany.

Jak informuje Lubelska Policja, w poniedziałek 1 lipca około 13:00, dyżurny bialskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. 62-letni kierowca Mercedesa poinformował policje, że na skrzyżowaniu ulic Francuska i Plac Wojska Polskiego doszło do kolizji. Z relacji wynikało, że gdy kierowca Mercedesa skręcał w lewo, jadący w tym samym kierunku maxi-skuter rozpoczął wyprzedzanie z prawej strony, następnie powodując kolizję, w której jednoślad przewrócił się. Mężczyzna relacjonował, że na skuterze jako pasażer podróżowało dziecko. Kierowca skutera miał odjechać, już bez dziecka, które także odbiegło z miejsca zdarzenia.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego potwierdzili tę informację, a całe zdarzenie uchwycone zostało za pomocą kamery monitoringu miejskiego:

Policjanci szybko dotarli do miejsca zamieszkania oraz do samego mężczyzny, który jechał maxi-skuterem. Okazał się nim 62-latek, który w momencie zatrzymania był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pobrano krew do badań i wykonano badanie retrospektywne, aby ustalić ilość alkoholu w momencie zdarzenia.

Mundurowi ustalili także, że z 62-latkiem na skuterze jechał jego wnuk. Dziecko przewieziono do szpitala jeszcze przed przyjazdem policjantów. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Policja ustala dokładne okoliczności sprawy, a o przyszłości 62-latka zadecyduje sąd.

Aby uniknąć niemiłych słów skierowanych w stronę pijanego kierowcy skutera, napiszemy tylko, że nasz komentarz w sprawie jest chyba zbędny… Policja apeluje o rozwagę.

Zdjęcie skutera udostępnione przez policję.

Zdjęcie skutera udostępnione przez policję.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl