Akcja serwisowa Suzuki DL650 V-Strom 2012-2016: stojan alternatora

- Piotr Jędrzejak

Izolacja uzwojenia stojana alternatora może się uszkodzić. Suzuki wymienia go nieodpłatnie.

Mały Suzuki V-Strom to motocykl, który sztormem (hehe, V-Strom sztormem) podbił rynek przystępnych sprzętów klasy Adventure. DL650 jest przyjazny w użytkowaniu, wygodny, wielozadaniowy i generalnie ma opinię kuloodpornego. Oczywiście nie istnieją w przyrodzie rzeczy idealne, a jedną z usterek może być alternator. Teraz Suzuki wprowadza globalną akcję serwisową. Jak czytamy na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:

W niektórych motocyklach marki Suzuki DL650A/XA L2-L6, wyprodukowanych w Japonii od 21.04.2011 r. do 14.10.2016 r., mógł zostać zamontowany wadliwie zaprojektowany stojan alternatora. Oddziaływanie podwyższonej temperatury wytworzonej przez pracujący silnik, może spowodować uszkodzenie izolacji uzwojenia stojana alternatora , a w konsekwencji zwarcie w instalacji elektrycznej motocykla, zanik pracy silnika w czasie jazdy oraz niemożliwość jego ponownego uruchomienia.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 670 motocykli. Lista numerów VIN w PDF.

Producent powiadomi listownie właścicieli motocykli objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi, w celu wymiany stojana alternatora.

Jeżeli posiadasz taki motocykl, przygotuj swój numer VIN i skontaktuj się z ASO Suzuki.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl