Akcja serwisowa Suzuki DL650 V-Strom 2012-2016: stojan alternatora
Piotr Jędrzejak
30 grudnia 2016

Izolacja uzwojenia stojana alternatora może się uszkodzić. Suzuki wymienia go nieodpłatnie.

Mały Suzuki V-Strom to motocykl, który sztormem (hehe, V-Strom sztormem) podbił rynek przystępnych sprzętów klasy Adventure. DL650 jest przyjazny w użytkowaniu, wygodny, wielozadaniowy i generalnie ma opinię kuloodpornego. Oczywiście nie istnieją w przyrodzie rzeczy idealne, a jedną z usterek może być alternator. Teraz Suzuki wprowadza globalną akcję serwisową. Jak czytamy na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:

W niektórych motocyklach marki Suzuki DL650A/XA L2-L6, wyprodukowanych w Japonii od 21.04.2011 r. do 14.10.2016 r., mógł zostać zamontowany wadliwie zaprojektowany stojan alternatora. Oddziaływanie podwyższonej temperatury wytworzonej przez pracujący silnik, może spowodować uszkodzenie izolacji uzwojenia stojana alternatora , a w konsekwencji zwarcie w instalacji elektrycznej motocykla, zanik pracy silnika w czasie jazdy oraz niemożliwość jego ponownego uruchomienia.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 670 motocykli. Lista numerów VIN w PDF.

Producent powiadomi listownie właścicieli motocykli objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi, w celu wymiany stojana alternatora.

Jeżeli posiadasz taki motocykl, przygotuj swój numer VIN i skontaktuj się z ASO Suzuki.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły