Akcja serwisowa KTM: 17000 crossów, enduro i Freeride z lat 2014-2016

- MotoRmania

KTM rozpoczął właśnie trzy równoległe akcje serwisowe dotyczące swoich modeli SX-F/XC-F/EXC-F oraz spalinowych Freeride. Łącznie kampania dotyczy 17026 motocykli z roczników modelowych 2014-2016.

Zapoznajcie się z poniższą informacją zamieszczoną na stronie UOKiK. Jeżeli macie wątpliwości lub chcecie umówić się na naprawę, przygotujcie numer VIN swojego KTMa i skontaktujcie się z najbliższym dealerem.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Przedsiębiorca KTM Central East Europe s.r.o powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre motocykle marki KTM mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

W niektórych motocyklach marki KTM: 250, 350, 450 SX-F EU i USA rok modelowy 2016 oraz 250, 450 SX-F Factory Edition model 2015 wersja USA odchyłki w procesie produkcyjnym przewodów paliwa mogą spowodować wyciek paliwa na końcach przewodu lub na zgięciach, co może doprowadzić do uszkodzeń lub pożaru. Kampanią naprawczą objęte są 4 693 motocykle. Lista numerów VIN w załączniku [PDF].

W niektórych motocyklach marki KTM: 250, 350, 450, SX-F/XC-F/EXC-F, EXC Sixdays – modele 2016 z powodu nieprawidłowości w procesie produkcyjnym aluminiowych nakrętek M12 może dochodzić do niedostatecznego uszczelnienia i w efekcie do wycieku paliwa, co może doprowadzić do pożaru. Kampanią naprawczą objętych jest 1 258 motocykli. Lista numerów VIN w załączniku [PDF].

W niektórych motocyklach KTM: Freeride 350 modele 2012-2016, Freeride 250 R modele 2014-2016 mogą zdarzyć się problemy z odpowietrznikiem zbiornika paliwa, co może skutkować jego wypływem przez przewód odpowietrzający. Może to spowodować uszkodzenia, a nawet pożar. Kampanią naprawczą objętych jest 11 075 motocykli. Lista numerów VIN w załączniku [PDF].

Przedsiębiorca zadeklarował, że wszyscy dystrybutorzy zostali powiadomieni o możliwym problemie, ponadto zarejestrowani nabywcy zostali powiadomieni listownie o prowadzonej kampanii. Akcja naprawcza będzie polegała na nieodpłatnej wymianie potencjalnie wadliwych elementów.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl