Akcja serwisowa: BMW wzywa R1200RT 2014!
Piotr Jędrzejak
10 czerwca 2014

BMW Motorrad ogłosiło akcję przywoławczą dla modeli R1200RT. Na całym świecie objętych zostało 8000 motocykli, a w Polsce dotyczy ona 52 sztuk. 

Co bardzo istotne, pierwszym etapem akcji jest kontrola. Dopiero ona może potwierdzić (lub nie) konieczność przeprowadzenia dalszych prac. Wada dotyczy zawieszenia ESA w motocyklach R1200RT z 2014 roku. Dowiedzieliśmy się, że dokładniej jest to konstrukcja tylnego amortyzatora – pęknięciu może ulec tłoczysko. BMW nie odnotowało żadnego wypadku związanego z tą potencjalną awarią, jednak doradza niezwłoczną wizytę w serwisie.

Wszyscy polscy klienci zostali już poinformowani o akcji przywoławczej. Jeżeli posiadasz wątpliwości lub pytania – przygotuj VIN swojego motocykla i skontaktuj się z najbliższym dealerem BMW Motorrad.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły