Akcja serwisowa: BMW wzywa R1200RT 2014!

- Piotr Jędrzejak

BMW Motorrad ogłosiło akcję przywoławczą dla modeli R1200RT. Na całym świecie objętych zostało 8000 motocykli, a w Polsce dotyczy ona 52 sztuk. 

Co bardzo istotne, pierwszym etapem akcji jest kontrola. Dopiero ona może potwierdzić (lub nie) konieczność przeprowadzenia dalszych prac. Wada dotyczy zawieszenia ESA w motocyklach R1200RT z 2014 roku. Dowiedzieliśmy się, że dokładniej jest to konstrukcja tylnego amortyzatora – pęknięciu może ulec tłoczysko. BMW nie odnotowało żadnego wypadku związanego z tą potencjalną awarią, jednak doradza niezwłoczną wizytę w serwisie.

Wszyscy polscy klienci zostali już poinformowani o akcji przywoławczej. Jeżeli posiadasz wątpliwości lub pytania – przygotuj VIN swojego motocykla i skontaktuj się z najbliższym dealerem BMW Motorrad.

BMW R1200RT 2014 akcja serwisowa (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl