30 pkt karnych w kilka minut: ponad 100 km/h w mieście, bez trzymanki, na kole, przez ciągłą…

- Piotr Jędrzejak

Policjanci z drogówki w Strzelcach Opolskich mieli w minioną sobotę długi mandat do wypisania.

Patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę numer 94, policjanci zauważyli motocyklistę z nadwyżką energii. Niestety bez wzajemności – motocyklista nie zauważył policjantów.

Wideorejestrator radiowozu nagrał, jak 34-latek na Hondzie Africa Twin popełnia kilka różnych wykroczeń. Na odcinku drogi z Nakła do Izbicka jechał na tylnym kole, na stojąco (co wykroczeniem nie jest), bez trzymania kierownicy, przekraczał linię ciągłą, omijał wysepkę z lewej strony, a do tego wszystkiego w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h.

Policjanci w końcu zatrzymali tę jazdę. Motocyklistą okazał się 34-letni mężczyzna z powiatu krapkowickiego. W kilka minut, na odcinku ok. 2 kilometrów, uzbierał 30 punktów karnych. Stracił prawko na 3 miesiące oraz otrzymał mandat w wysokości 1000 zł.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl