Korbowody przyczyną „re-callu” Hondy Fireblade.

- MotoRmania

Dostawa kolejnych jednostek nowego Fireblade’a do Europy się opóźni – około 300 jednostek jest wadliwych.

Honda wycofuje 300 motocykli, które miały trafić na rynek EU. Okazuje się, że korbowody mogą mieć wadę metalurgiczną – wygląda na to, że dostawca Hondy wyprodukował wadliwą partię.

Honda zapewnia, że to spowoduje opóźnienie w dostawie motocykla tylko na rynek UE. Reszta rynków globalnych będzie zaopatrywana zgodnie z planem. Ta akcja to duży cios dla Hondy ponieważ może wskazywać, że ogromna moc silnika została okupiona potencjalnymi niedopatrzeniami. Byłoby to pierwszy raz w historii tego producenta i większość fanów marki raczej się tym incydentem nie zrazi. Jednak bardziej ostrożni klienci mogą chcieć wstrzymać się z zakupem w 2020 i obserwować doniesienia o trwałości jednostki.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl