Kaskaderka straciła rękę na motocyklu- wygrała w sądzie.

- MotoRmania

Sąd w Afryce Południowej orzekł na korzyść Olivii Jackson, której amputowano rękę w efekcie wypadku na planie filmu „Resident Evil: The Final Chapter” gdzie dublowała Milę Jovovich.


Brytyjska kaskaderska Olivia Jackson wygrała sprawę w Południowej Afryce przeciwko firmie produkującej film.

Zastępując Milę Jovovich na planie filmowym „Resident Evil: The Final Chapter” w Kapsztadzie w 2015 r. jadąc motocyklem uderzyła, w źle umieszczone ramię kamery. W konsekwencji spędziła 17 dni w śpiączce, a jej lewe ramię należało amputować nad łokciem. Uszkodziła kręgosłup, odczuwa paraliż górnej lewej ćwiartki ciała- nadal cierpi z powodu trwałego uszkodzenia nerwów i blizn na twarzy.

Sąd w Południowej Afryce orzekł, że wyczyn został niedbale zaplanowany i wykonany przez lokalną firmę Bickers Actions SA, która obsługiwała kamerę i pojazd filmujący. Sędzia odrzucił także zarzuty oskarżonych – Gustava Marais i Rolanda Melville’a – twierdzące, że do wypadku doszło z winy Jackson. Okazało się, że firmy nie miały też odpowiedniego ubezpieczenia, które pokrywałoby koszty leczenia kaskaderki.

„Tęsknię za moją starą twarzą. Tęsknię za moim starym ciałem. Tęsknię za moim starym życiem. Przynajmniej w końcu mam wyrok sądowy, który dowodzi, że ten wyczyn był źle zaplanowany i że to nie moja wina”, powiedział Jackson po wyroku.

„Filmy akcji, w których ludzie muszą wykonywać niebezpieczne akrobacje, powinny być zawsze bardzo starannie planowane i wykonywane. Powinny też być objęte ubezpieczeniem, które może pokryć bardzo poważne koszty leczenia” – dodał Julian Chamberlayne, reprezentujący Olivię.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl