Od dzisiaj ruszają rejestracje w urzędach!

- MotoRmania

To ważna zmiana, która pomoże ratować spadającą sprzedaż motocykli.

Od 22 kwietnia urzędy wznawiają swoją pracę – jeszcze nie w pełnym zakresie, ale w kluczowych dziedzinach, a do nich zaliczono, m.in. kwestię rejestracji aut i wydawania praw jazdy. Wyjaśnił to w wypowiedzi dla PAP Paweł Szefernaker, wiceministra MSWiA:

„Ustawodawca wydłuża listę zadań urzędów administracji publicznej, w tym samorządowej (…) Wprowadzono pojęcie „zadania niezbędne”, a to te związane z: rejestracją stanu cywilnego; ewidencją ludności i dowodami osobistymi; pomocą społeczną; świadczeniem usług komunalnych; działaniem urzędów pracy, w tym w przedmiocie wsparcia przedsiębiorców w związku z epidemią wywołaną zakażeniami wirusem SARS-CoV-2; wydawaniem praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych; decyzjami architektoniczno-budowlanymi i innymi, związanymi z inwestycjami, np. dotyczącymi ochrony środowiska”.

Wymienione przez Szefernakera zadania najpóźniej od środy 22 kwietnia mają realizować wszystkie urzędy w kraju. Czy urzędnicy powrócą do przyjmowania interesantów w biurach i to jakie środki bezpieczeństwa wprowadzą zależeć już będzie od kierowników poszczególnych urzędów. Stosowne ogłoszenia mają się niebawem pojawić na stronach jednostek administracyjnych.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl