Od dzisiaj ruszają rejestracje w urzędach!
MotoRmania
22 kwietnia 2020

To ważna zmiana, która pomoże ratować spadającą sprzedaż motocykli.

Od 22 kwietnia urzędy wznawiają swoją pracę – jeszcze nie w pełnym zakresie, ale w kluczowych dziedzinach, a do nich zaliczono, m.in. kwestię rejestracji aut i wydawania praw jazdy. Wyjaśnił to w wypowiedzi dla PAP Paweł Szefernaker, wiceministra MSWiA:

„Ustawodawca wydłuża listę zadań urzędów administracji publicznej, w tym samorządowej (…) Wprowadzono pojęcie „zadania niezbędne”, a to te związane z: rejestracją stanu cywilnego; ewidencją ludności i dowodami osobistymi; pomocą społeczną; świadczeniem usług komunalnych; działaniem urzędów pracy, w tym w przedmiocie wsparcia przedsiębiorców w związku z epidemią wywołaną zakażeniami wirusem SARS-CoV-2; wydawaniem praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych; decyzjami architektoniczno-budowlanymi i innymi, związanymi z inwestycjami, np. dotyczącymi ochrony środowiska”.

Wymienione przez Szefernakera zadania najpóźniej od środy 22 kwietnia mają realizować wszystkie urzędy w kraju. Czy urzędnicy powrócą do przyjmowania interesantów w biurach i to jakie środki bezpieczeństwa wprowadzą zależeć już będzie od kierowników poszczególnych urzędów. Stosowne ogłoszenia mają się niebawem pojawić na stronach jednostek administracyjnych.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły