John McGuinnes zwycięża w Superbike na Wyspie Man
Piotr Jędrzejak
4 czerwca 2012

John McGuinnes zgarnia pierwsze zwycięstwo w tegorocznym TT!

Wyspa Man już od tygodnia żyje startami na Mountain Course – 26. maja rozpoczęły się tam sesje treningowe, a w sobotę, 2. czerwca odbył się pierwszy wyścig, Dainese Superbike. Zwyciężył go, królujący w wolnych jazdach, John McGuinnes i jest to już jego 18. zwycięstwo w karierze Tourist Trophy. W tym wyniku na pewno pomógł mu jego zespół, który z dwoma pit-stopami uporał się niezwykle błyskawicznie. Drugi na podium stanął Cameron Donald z niespełna 15-sekundową stratą. Podium zamknął Bruce Anstey, a cała trójka jechała na Hondach. „Best of the rest”, czyli czwarte miejsce to Guy Martin na Suzuki.

W sobotę jechał też pierwszy wyścig sidecarów, w którym na najwyższym stopniu stanęła ekipa Dave Molyneux/Patrick Farrance. Kolejne pozycje to Ben Birchall/Tom Birchall oraz Conrad Harrison/Mike Aylott.

Niedziela to dzień przerwy na Wyspie Man, a dzisiejszy rozkład startów zmienił się przez poważny wypadek na publicznych drogach. W związku z tym pierwszy wyścig Monster Energy Supersport wystartuje o 14:00 naszego czasu, a Royal London 360 Superstock o 19:30.

Plan na następne dni to (według czasu na Wyspie):

Środa, 6 czerwca
10.45am – SES TT Zero Challenge
1pm – Monster Energy Supersport TT Race 2
3.15pm – Sure Sidecar TT Race 2
Senior Qualifying
Lightweight Qualifying

Piątek, 8 czerwca
10.45am – BikerPetition.co.uk Lightweight TT Race
1.30pm – PokerStars Senior TT Race

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły