Hayabusa 2021 – będzie większa pojemność.

- MotoRmania

Od ponad roku nie można kupić nowej Suzuki Hayabusa w Europie po tym, jak legendarny hiperbike nie spełnił  Euro4 – wkrótce nowy model.

Suzuki-Concept-GSX

W ostatnich miesiącach kilka wniosków patentowych Suzuki ujawniło nieco szczegółów dotyczących nowej „Hayki”.  Nie będzie całkowicie nową konstrukcją. Wygląda na to, że ogólny układ silnika przetrwa, co pomaga obniżyć koszty prac rozwojowych i jest ważnym nawiązaniem do legendarnych poprzedników.

Wiarygodne źródła w Japonii podają, że pojemność zostanie zwiększona do około 1440 cm3 co jest typowym zabiegiem służącym utrzymaniu mocy przy jednoczesnym sprostaniu normą emisji spalin. Moc prawdopodobnie pozostanie na poziomie około 200 KM, ale dodatkowe centymetry sześcienne przyniosą wzrost momentu obrotowego.

hayabusa

Wśród nowych patentów znajdują się elementy specyficzne dla ograniczenia emisji, w tym kanister węglowy do filtrowania  oparów paliwa i do przeprojektowanego układu wydechowego z powiększonym kolektorem, w którym ukrywają się dwa katalizatory.
Możemy również zobaczyć nową ramę z cieńszymi elementami konstrukcji. Spodziewajcie się nowej Hayabusy jesienią w Mediolanie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl