Harley-Davidson zwalnia „szefa” – firma ma kłopoty.

- MotoRmania

MILWAUKEE – Matthew Levatich, CEO Harley’a-Davidson’a, opuszcza firmę w obliczu niepokojących wyników.

6 dni temu ogłoszono, że Levatich opuści swoje stanowisko i zrezygnuje z miejsca w zarządzie Harleya. Inny członek zarządu,  Jochen Zeitz,  zostanie pełniącym obowiązki prezesa i dyrektora generalnego, a Harley zatrudni zewnętrzną firmę  w celu obsadzenia stanowiska po Levitchu.

„Zarząd i Matt wspólnie uzgodnili, że teraz jest czas na nowe kierownictwo w Harley-Davidsonie” – powiedział Zeitz w przygotowanym oświadczeniu.

Harley boryka się ze spadkiem sprzedaży na swoim największym rynku w USA. Próbuje przystosować się do starzejącej się bazy klientów, jednocześnie starając się rozszerzyć sprzedaż na rynkach zagranicznych. Problemy z jakimi boryka się firma zostały bardzo dobrze przedstawione ostatnio przez Business Insider.

Ogłoszenie zmiany szefa, dokonane po zamknięciu rynków, spowodowało wzrost akcji Harley o 5% w handlu po godzinach, a następnie spadły o 2,3%.

Harley odnotował zysk netto w wysokości 423,6 mln USD w 2019 r., Ale w czwartym kwartale zarobił tylko 13,5 mln USD.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl