Harley-Davidson zwalnia „szefa” – firma ma kłopoty.
MotoRmania
5 marca 2020

MILWAUKEE – Matthew Levatich, CEO Harley’a-Davidson’a, opuszcza firmę w obliczu niepokojących wyników.

6 dni temu ogłoszono, że Levatich opuści swoje stanowisko i zrezygnuje z miejsca w zarządzie Harleya. Inny członek zarządu,  Jochen Zeitz,  zostanie pełniącym obowiązki prezesa i dyrektora generalnego, a Harley zatrudni zewnętrzną firmę  w celu obsadzenia stanowiska po Levitchu.

„Zarząd i Matt wspólnie uzgodnili, że teraz jest czas na nowe kierownictwo w Harley-Davidsonie” – powiedział Zeitz w przygotowanym oświadczeniu.

Harley boryka się ze spadkiem sprzedaży na swoim największym rynku w USA. Próbuje przystosować się do starzejącej się bazy klientów, jednocześnie starając się rozszerzyć sprzedaż na rynkach zagranicznych. Problemy z jakimi boryka się firma zostały bardzo dobrze przedstawione ostatnio przez Business Insider.

Ogłoszenie zmiany szefa, dokonane po zamknięciu rynków, spowodowało wzrost akcji Harley o 5% w handlu po godzinach, a następnie spadły o 2,3%.

Harley odnotował zysk netto w wysokości 423,6 mln USD w 2019 r., Ale w czwartym kwartale zarobił tylko 13,5 mln USD.

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły