Polski rekord za 2019: 209 km/h na „60-tce”- rekordowy mandat i punkty!

- MotoRmania

Przekroczenie dozwolonej prędkości o prawie 150 km/h, to niechlubny zeszłoroczny rekord.

Wykroczenie zostało zarejestrowane przez fotoradar w Kleczanowie w województwie świętokrzyskim.

Kierowca początkowo odmówił wskazania osoby prowadzącej pojazd feralnego dnia, ale zdjęcie raczej nie pozostawiało złudzeń, więc się przyznał, wyraził skruchę i poprosił o łagodny wymiar kary.

Maksymalna grzywna w postępowaniu mandatowym wychodziła 500 zł, ale Inspektorom CANARD wydawała się nieadekwatna do zaistniałej sytuacji, więc skierowali sprawę do sądu.  W efekcie kierowca otrzymał karę 4 tys. zł, plus koszty sądowe 470 zł, plus prawo jazdy zatrzymane na 3 miesiące.

209 kmh

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl