Elektryk, który brzmi jak agresywny motocykl spalinowy – to trzeba zobaczyć.
MotoRmania
19 czerwca 2020

Ten elektryk potrafi udawać dźwięk każdego silnika spalinowego

Autor: Łukasz Grybski

Jedną z głównych cech motocykla elektrycznego, czy może raczej jej brakiem, jest cicha praca silnika. Włoska firma „2electron” zrozumiała ten problem i postanowiła wyjść naprzeciw zaniepokojonym fanom dotychczasowych doznań – opracowała system, który wiernie odwzorowuje dźwięki i wibracje silnika spalinowego. 

System ochrzczony nazwą McFly, za pomocą modułu, synchronizuje pracę silnika z manetką oraz dźwignią zmiany biegów. Dla podniesienia realizmu, zarówno sprzęgło, jak i skrzynia biegów stawiają stosowny opór. W jednej chwili, za pomocą ekranu dotykowego możemy całkowicie zmienić charakterystykę silnika oraz przełożenia wirtualnej skrzyni. Wrażeń dźwiękowych dostarcza rozmieszczony na motocyklu zestaw audio (głośniki + subwoofer). Przewidziano także możliwość odtwarzania dźwięków jedynie w kasku kierowcy.

Prezentowany motocykl o nazwie Emula, powstał specjalnie na potrzeby testów i promocji tego nowatorskiego systemu. Idea jest jednak taka by McFly stanowił produkt „standalone”, gotowy do zainstalowania w każdym pojeździe elektrycznym.

Hit czy kit?

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły