Elektryk, który brzmi jak agresywny motocykl spalinowy – to trzeba zobaczyć.

- MotoRmania

Ten elektryk potrafi udawać dźwięk każdego silnika spalinowego

Autor: Łukasz Grybski

Jedną z głównych cech motocykla elektrycznego, czy może raczej jej brakiem, jest cicha praca silnika. Włoska firma „2electron” zrozumiała ten problem i postanowiła wyjść naprzeciw zaniepokojonym fanom dotychczasowych doznań – opracowała system, który wiernie odwzorowuje dźwięki i wibracje silnika spalinowego. 

System ochrzczony nazwą McFly, za pomocą modułu, synchronizuje pracę silnika z manetką oraz dźwignią zmiany biegów. Dla podniesienia realizmu, zarówno sprzęgło, jak i skrzynia biegów stawiają stosowny opór. W jednej chwili, za pomocą ekranu dotykowego możemy całkowicie zmienić charakterystykę silnika oraz przełożenia wirtualnej skrzyni. Wrażeń dźwiękowych dostarcza rozmieszczony na motocyklu zestaw audio (głośniki + subwoofer). Przewidziano także możliwość odtwarzania dźwięków jedynie w kasku kierowcy.

Prezentowany motocykl o nazwie Emula, powstał specjalnie na potrzeby testów i promocji tego nowatorskiego systemu. Idea jest jednak taka by McFly stanowił produkt „standalone”, gotowy do zainstalowania w każdym pojeździe elektrycznym.

Hit czy kit?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl