Damon Hyper Pro – monitoruje ruch wokół kierowcy. Ale czy to działa ?

- MotoRmania

Kanadyjski producent wprowadził już inteligentną asystę jazdy  i możliwość zmienia pozycji za kierownicą.

Na wypadek gdybyście nie słyszeli o Damon Hyper Pro to informujemy, że produkowany jest przez  firmę z  Vancouver . To pojazd elektryczny, a jego atutem nie jest tylko piękny design, ale także szereg zaawansowanych innowacji technologicznych.

Po pierwsze, możemy podczas jazdy, za pomocą przycisku regulować pozycję kierowcy. Dotyczy to pozycji podnóżków, kierownicy i siedzenia.  Wybieramy opcję sportową lub miejską. Czyli kiedy po dynamicznej jeździe sportowej nagle wpadniesz w korki pewnie będzie wygodniej obniżyć podnóżki i podnieść kierownicę. Taki manewr może być przydatny również na dalekich trasach – o ile ktoś zaryzykuje daleką trasę na pojeździe elektrycznym.

Ważnym czynnikiem dotyczącym bezpieczeństwa jest inteligentny system monitorujący otoczenie. Dzięki serii czujników i kamer Damon Hypersport Pro może wiedzieć wszystko, co dzieje się wokół pod kątem 360º – a zatem mnóstwo potencjalnych zagrożeń, których kierowca nie ma szans wychwycić.

Jest w stanie wykryć i przetworzyć dane nawet 64 pojazdów jednocześnie, ostrzegając  za pomocą diod LED i wibracji jeśli pojazd znajduje się zbyt blisko motocykla, w koncie martwym, zbliża się za szybko, lub jeśli przed nami ktoś nagle się zatrzymał.

Pytanie czy ten system naprawdę będzie zwiększać nasze bezpieczeństwo? Czy czas jaki musimy poświęcić na rozpoznanie zagrożenia będzie wystarczająco krótki, abyśmy zdążyli zareagować? Czy w korkach nie będzie nas ostrzegał cały czas odczytując bliskości pojazdów jako zagrożenie? Bardzo chcielibyśmy sprawdzić jak to działa 🙂

 


Damon-Hypersport-Pro-5

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl