„Czołówka” o mały włos! Tłumaczymy jak można tego uniknąć.

- MotoRmania

Samochód wypada z zakrętu i wynosi go na nasz pas… Jak można się „bronić” w takich sytuacjach?

Zobaczymy dokładnie co tutaj się wydarzyło.

https://www.facebook.com/TheBikeShowTVshow/videos/3038630359501522/?t=2

Ok.. prawda jest taka, że jeżeli samochód wypadnie na nas wyrzucony siłą odśrodkową wpadając centralnie na nasz pas to prawdopodobnie będziemy bezrdani… ALE !!! Kierowca zawsze będzie walczył, aby się utrzymać na pasie, a my jeżeli będziemy na drodze stosować zasady „linii wyścigowej” (naturalnie wewnątrz swojego pasa ruchu) zawsze będziemy trochę bardziej bezpieczni. Krótko mówiąc, gdyby ten kierowca motocykla oglądał nasz materiał i lepiej ustawił się przed tym zakrętem, to przy okazji uniknąłby również kolizji z samochodem będącym poza kontrolą. Byłby tam gdzie wskazuje zielona strzałka – w miejscu gdzie więcej widać, lepiej można się przygotować do oceny zakrętu, a przy okazji gdzie znajdujemy się w miejscu, które jest lepiej chronione w przypadku gdy pojazd z naprzeciwka ma problem z utrzymaniem pasa.

W tym materiale dokładnie tłumaczymy jak wykorzystywać linię wyścigową na torze, i dlaczego taka linia jest bardziej bezpieczna.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl