„Czołówka” o mały włos! Tłumaczymy jak można tego uniknąć.
MotoRmania
3 czerwca 2020

Samochód wypada z zakrętu i wynosi go na nasz pas… Jak można się „bronić” w takich sytuacjach?

Zobaczymy dokładnie co tutaj się wydarzyło.

How close was that?

Opublikowany przez The Bike Show Środa, 11 marca 2020

Ok.. prawda jest taka, że jeżeli samochód wypadnie na nas wyrzucony siłą odśrodkową wpadając centralnie na nasz pas to prawdopodobnie będziemy bezrdani… ALE !!! Kierowca zawsze będzie walczył, aby się utrzymać na pasie, a my jeżeli będziemy na drodze stosować zasady „linii wyścigowej” (naturalnie wewnątrz swojego pasa ruchu) zawsze będziemy trochę bardziej bezpieczni. Krótko mówiąc, gdyby ten kierowca motocykla oglądał nasz materiał i lepiej ustawił się przed tym zakrętem, to przy okazji uniknąłby również kolizji z samochodem będącym poza kontrolą. Byłby tam gdzie wskazuje zielona strzałka – w miejscu gdzie więcej widać, lepiej można się przygotować do oceny zakrętu, a przy okazji gdzie znajdujemy się w miejscu, które jest lepiej chronione w przypadku gdy pojazd z naprzeciwka ma problem z utrzymaniem pasa.

W tym materiale dokładnie tłumaczymy jak wykorzystywać linię wyścigową na torze, i dlaczego taka linia jest bardziej bezpieczna.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły