Wkrótce nowy kalendarz MotoGP na 2020?

- Mick

W najbliższych dniach mamy poznać wstępną wersję kalendarza MotoGP na sezon 2020. Zabraknie w nim z całą pewnością wyścigów na Silverstone, Phillip Island i Motegi, ale są też dobre wieści.

Dzisiaj swój wstępny kalendarz na sezon 2020 potwierdziła Formuła 1. Co prawda nie jest on jeszcze ostateczny a docelowo organizatorzy liczą na kilkanaście eventów, ale póki co potwierdzili osiem rund, w tym dwie podwójne.

Sezon F1 zacznie się w lipcu od dwóch rund na Red Bull Ringu, skąd kierowcy udadzą się na Hungaroring, a następnie na dwie kolejne rundy na Silverstone. Po nich jeszcze Barcelona, Spa i Monza – ta ostatnia na początku września.

Organizatorzy MotoGP proponowali już jakiś czas temu aby rozpocząć sezon w połowie lipca od podwójnej rundy w Jerez, a następnie przenieść się do Czech lub Austrii, ale co dalej? Póki co wciąż czekamy, ale konkrety ze strony F1 to dobra wiadomość także dla MotoGP.

Niestety, w ostatnich dniach jedynymi oficjalnymi informacjami były te o odwołaniu zawodów na Silverstone, w Australii i Japonii. Co w takim razie z innymi azjatyckimi rundami, w Malezji i Tajlandii? To póki co kwestia drugorzędna.

Priorytetem jest organizacja wyścigów w Europie. Z drugiej strony patrząc na to, że już od połowy maja w USA ścigają się kierowcy serii NASCAR, a tydzień temu ruszył sezon amerykańskich Superbike’ów (w obu przypadkach póki co bez publiczności), sytuacja wygląda coraz lepiej.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl