Co z rejestracją pojazdów? Gdzie jest możliwa, a gdzie nie. Kolejne uderzenie w branżę.

- MotoRmania

Spadek sprzedaży motocykli i samochodów nie będzie wynikał jedynie z faktu, że ludzie nie ruszają się z domów. Wielu z nas po prostu nie będzie w stanie zarejestrować, lub przerejestrować pojazdu.

W wielu miastach nadal można rejestrować samochody, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami. Część wydziałów komunikacji ograniczyła mocno swoje funkcjonowanie – skracając godziny pracy lub odsyłając obywateli do portali internetowych i tam składania wniosków (oczywiście tych, które można w ten sposób wysłać). Niektórzy wymagają także wcześniejszego umówienia się telefonicznego na wizytę – interesanci z ulicy nie są obsługiwani.

W stolicy natomiast rejestruje się tylko auta nowe. Na stronie wydziału na warszawskim Mokotowie czytamy, że: „Od poniedziałku, 16 marca 2020 roku, zostaje wprowadzona nowa organizacja pracy urzędu. Do urzędu zostanie wpuszczonych tyle osób, ile jest czynnych stanowisk. Pozostałe osoby proszone są o oczekiwanie w kolejce na zewnątrz budynku”. Z kolei w śródmieściu w urzędzie będzie mogła przebywać tylko jedna osoba, a inni muszą czekać na zewnątrz, zachowując w kolejce 1,5 metrowe odstępy.

W Rzeszowie z kolei sprawy trzeba załatwiać przez portal e-puap i umawiać się na wizytę, ale za to można także zarejestrować auta używane. Poznań przyjął jeszcze inną strategię – wnioski o rejestracji aut nowych i używanych można składać tylko mailowo lub na skrzynkę podawczą, ale w dniach 16 -27 marca samochody nie będą rejestrowane w ogóle. W Krakowie i Katowicach sytuacja wygląda podobnie, tzn. można składać wnioski, ale samochody nie są rejestrowane od 16 marca do odwołania. 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl