Branża wraca! Warszawa rozpoczyna pierwsze egzaminy!

- MotoRmania

Decyzje o rozpoczęciu egzaminowania pozostają w gestii poszczególnych dyrektorów ośrodków. Coraz więcej miejsc w Polsce rusza – Warszawa na razie uruchamia wyższe kategorie.

***

         Dyrektor WORD w Warszawie Dariusz M. Szczygielski informuje o przygotowanych zasadach egzaminowania minimalizujących możliwość zarażenia się wirusem pracowników i uczestników egzaminów.

         Wymienia: obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk bezpośrednio po wejściu do ośrodka oraz dodatkowo przed wejściem do pojazdu, konieczność poddania się czynności mierzenia temperatury przed rozpoczęciem egzaminu. Do tej listy dodaje środki zabezpieczenia pracowników: środki dezynfekcji, rękawiczki, maseczki, przyłbice, mierzenie temperatury. Na terenie ośrodka wdrażana jest procedura bieżącej dezynfekcji terenu placówki oraz pojazdów. Przygotowano specjalne pouczenia o własnej odpowiedzialności w zakresie zagrożenia epidemiologicznego dla przystępujących do egzaminu w brzmieniu: „Jestem świadomy istniejącego zagrożenia epidemicznego i dlatego zobowiązuję się w razie jakichkolwiek symptomów powstrzymać od uczestnictwa w egzaminie”. Pracowników upoważniono do odstąpienia od egzaminu w przypadku stwierdzenia ryzyka epidemiologicznego np. w przypadku niewłaściwie założonej maseczki ochronnej, oznak złego samopoczucia własnego lub uczestnika itp.

20. kwietnia br. – w WORD Warszawa rozpoczęto testowanie opracowanych rozwiązań począwszy od egzaminów na tzw. wyższe kategorie. Dyrektor konkluduje wskazując na dalsze możliwości: – Jeżeli praktyka wykaże, że wprowadzone zabezpieczenia będą należycie przestrzegane, a nie wynikną w tym czasie jakiekolwiek ograniczenia, Ośrodek dołoży starań, aby proces egzaminowania wznowić dla wszystkich zainteresowanych, o czy będzie informować na swojej stronie internetowej. Odbywać się to jednak będzie zawsze z ograniczeniami wynikającymi z obecnej sytuacji epidemiologicznej, z wszelkimi tego konsekwencjami.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl