„Bajkalska Mila” – rusza dzisiaj! Może wypad na Syberię?

- MotoRmania

Bajkalski Festiwal Prędkości właśnie ruszył – czy stanie się legendarnym eventem? Wszystko na to wskazuje.

60856000_455212471899722_5574368874440163328_o

W marcu 2019 r. na wschodnim brzegu jeziora Bajkał odbył się pierwszy festiwal prędkości „Baikal Mile”. Ze względu na ciepłą reakcję zarówno widzów, jak i mediów, postanowiono go kontynuować co roku. To wydarzenie jest wyjątkowe dla międzynarodowego sportu motorowego i wyścigów ze względu na ekstremalne i surowe warunki przyrodnicze Syberii. To ciężka próba i wyzwanie nie tylko dla kierowców, ale także sprzętu.
Główną ideą tego wydarzenia jest ustanowienie rekordów prędkości różnych typów pojazdów na lodowej powierzchni najgłębszego jeziora na Ziemi.
Na trzech specjalnie wyposażonych torach lodowych o długości 1/8 mili oraz pełnej mili, każdy  ma możliwość sprawdzenia maksymalnej prędkości swojego pojazdu.
Festiwal trwa od dziś do 1 marca  – tak wyglądało to w zeszłym roku.

https://www.youtube.com/watch?v=tr20AE1CbJo&feature=emb_logo

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl