Afera za Odrą. Policja nie zareagowała na motocyklistę „Hitlera” – jest nagranie, prokuratura, reakcja władz.

- MotoRmania

Motocyklista przebrany za Hitlera paradował podczas zlotu – konsekwencje poniesie także policjant.

Na Zamku Augustusburg odbyło się w weekend 49. spotkanie motocyklistów, w którym uczestniczyło 1800 kierowców jednośladów i około 7500 fanów. Zlot zakończyłby się bez rozgłosu, gdyby nie nagranie, które pojawiło się w internecie. Widać na nim mężczyznę jadącego w wózku motocykla, który przebrał się za Adolfa Hitlera. Jednośladem kierował z kolei mężczyzna w mundurze niemieckiego żołnierza z II wojny światowej. Na nagraniu widać policjanta, który rozbawiony nagrywa scenę telefonem komórkowym. Sprawę incydentu bada prokuratura z Chemnitz, która od poniedziałku dysponuje nagraniem.

 

Mężczyzna przebrany za Hitlera jest podejrzany o używanie znaków niekonstytucyjnych organizacji i podżeganie do nienawiści. Z konsekwencjami musi się liczyć również funkcjonariusz policji. – Takie zachowanie jest niedopuszczalne – powiedział premier Saksonii Michael Kretschmer (CDU). W ten sposób skomentował zarówno przebranie mężczyzny, jak i zachowanie funkcjonariusza państwowego. Polityk zapewniał, że podobna sytuacja już nigdy się nie powtórzy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl