140 tys. zł i masz to: Ace Iron Horse

- MotoRmania

Brytyjska firma Ariel z Somerset w sobotę zaprezentuje model Ace Iron Horse.

ariel-ace-iron-horse-3

Nowy, kosztujący prawie 30 tys. funtów Iron Horse zostanie pokazany w tą sobotę na NEC w Birmingham.  Został stworzony jako hołd dla „Black Ariels” produkowanych w latach 1926–1930.

Podobnie jak we wszystkich modelach Ace’a rama jest stworzona za pomocą technologi CNC, a złożenie wszyskich elementów w całość zajmuje pracownikowi Ariela około 70 godzin. W przypadku Iron Horsa dodatkowo wszystkie elementy są ręcznie wypolerowane „na lustro”. Pomiędzy głównymi prowadnicami ramy znajduje się zbiornik paliwa z włókna węglowego, który razem z karbonowymi elementami nadwozia jest hołdem dla wczesnych modeli z serii Black. Z przodu jest umieszczony widelec, którego konstrukcja jest znakiem rozpoznawczym Ariela – tak samo wypolerowany jak rama, i obsługiwany przez amortyzator TTX firmy Ohlins ( Ohlins założony jest również z tyłu motocykla).

Poza zawieszeniem Iron Horse jest napędzany tym samym silnikiem V4 pochodzącym z Hondy VFR1200, co reszta serii Ace. Mamy 173KM i możemy się rozpędzić do 170 km / h.

Każdy motocykl będzie również wyposażony w regulowane podnóżki i dźwignie, pełne oświetlenie LED, instrumenty LCD, zintegrowane hamulce, kontrolę trakcji oraz wszelkie obowiązkowe gadżety elektroniczne.

ariel-ace-iron-horse-4 ariel-ace-iron-horse-5 ariel-ace-iron-horse-1

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl