Alpe Adria bez promotora!
MotoRmania
13 listopada 2019

Dziś potwierdziły się niedawne doniesienia; chorwacka firma Lutec Racing po zaledwie dwóch latach wycofała się z organizowania wyścigów cyklu Alpe Adria, przy których odbywa się także część rund mistrzostw Polski WMMP. 

To spory cios zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Dzięki Lutec Racing przez ostatnie lata wyścigi Alpe Adria mogliśmy m.in. oglądać w internecie. Dla polskich fanów była to świetna wiadomość, bowiem część rund Alpe Adria jest tradycyjnie połączona ze zmaganiami mistrzostw Polski WMMP. Jakby tego było mało, Polacy są także jednymi z rozdających karty w międzynarodowej stawce. Co więcej, w tym roku do cyklu Alpe Adria dołączył Puchar Europy Superstock 1000, który jeszcze rok temu ścigał się przy World Superbike.

Co dalej z Alpe Adria? Jak wycofanie się dotychczasowego promotora wpłynie na przyszłoroczny kalendarz tej serii? Jaki wpływ wszystko to będzie miało na kalendarz i wyścigi mistrzostw Polski? Póki co jest jeszcze chyba za wcześnie aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, ale sezon 2020 coraz bliżej, dlatego czekamy na rozwój wydarzeń.

O tym, jak trudnym biznesem jest działalność w świecie motocyklowych sportów motorowych, przekonaliśmy się już na początku roku, kiedy organizatorom nie udało się doprowadzić do skutku nowej odsłony pucharu Yamahy R6, który miał odbywać się właśnie przy Alpe Adria.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły