Alpe Adria bez promotora!

- MotoRmania

Dziś potwierdziły się niedawne doniesienia; chorwacka firma Lutec Racing po zaledwie dwóch latach wycofała się z organizowania wyścigów cyklu Alpe Adria, przy których odbywa się także część rund mistrzostw Polski WMMP. 

To spory cios zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Dzięki Lutec Racing przez ostatnie lata wyścigi Alpe Adria mogliśmy m.in. oglądać w internecie. Dla polskich fanów była to świetna wiadomość, bowiem część rund Alpe Adria jest tradycyjnie połączona ze zmaganiami mistrzostw Polski WMMP. Jakby tego było mało, Polacy są także jednymi z rozdających karty w międzynarodowej stawce. Co więcej, w tym roku do cyklu Alpe Adria dołączył Puchar Europy Superstock 1000, który jeszcze rok temu ścigał się przy World Superbike.

Co dalej z Alpe Adria? Jak wycofanie się dotychczasowego promotora wpłynie na przyszłoroczny kalendarz tej serii? Jaki wpływ wszystko to będzie miało na kalendarz i wyścigi mistrzostw Polski? Póki co jest jeszcze chyba za wcześnie aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, ale sezon 2020 coraz bliżej, dlatego czekamy na rozwój wydarzeń.

O tym, jak trudnym biznesem jest działalność w świecie motocyklowych sportów motorowych, przekonaliśmy się już na początku roku, kiedy organizatorom nie udało się doprowadzić do skutku nowej odsłony pucharu Yamahy R6, który miał odbywać się właśnie przy Alpe Adria.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl