Pierwsza produkcja filmowa o motocyklistce w Polsce
MotoRmania
2 kwietnia 2014

W maju 2014 rozpoczną się zdjęcia do filmu dokumentalnego poświęconego Monice Jaworskiej – najszybszej polskiej motocyklistce. To będzie pierwsza taka produkcja w Polsce.

Monika Jaworska to najbardziej utytułowana polska zawodniczka, od urodzenia jest niesłysząca. Jej historia i osiągnięcia sportowe stały się inspiracją do powstania filmu. Zdjęcia do filmu odbędą się przede wszystkim w rodzinnym mieście Moniki – Krakowie. Poza stolicą Małopolski ekipa filmowa, wraz z główną bohaterką, wybierze się do Warszawy, Książa Wielkiego i na włoski tor Imola – gdzie będą filmować zmagania Katanki na torze podczas startu w Mistrzostwach Włoch. Obecnie trwają prace przygotowawcze do produkcji. Jednym ze sponsorów filmu będzie Polski Związek Motorowy.

Od pierwszego klapsa na bieżąco będziemy informować o pracach na planie filmowym oraz terminie premiery (być może już jesień tego roku) i planach dystrybucyjnych.

Monika Jaworska jest jedyną kobietą startującą w Mistrzostwach Włoch 2014. Polska zawodniczka jeździ w klasie 600 Supersport z zespołem Terra e Moto. Po więcej informacji o Monice zapraszamy na stronę www.monikajaworska.com oraz profil facebookowy www.facebook.com/Katanka100

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły