Motomamusie – pierwszy rok działalności
MotoRmania
8 kwietnia 2014

MotoMamusie spotykają się z pozytywnymi opiniami środowiska motocyklowego i co ważne kobieta, tym bardziej matka na motocyklu nie wzbudza kontrowersji tylko szacunek, sympatię i zaciekawienie.

Swoją postawą nie zachęcają do bycia motocyklistką, ale do spełniania marzeń, bo jak same mówią, to co się kocha powinno być pielęgnowane i realizowane. Szczególnie, że większą część życia poświęcają dzieciom, to niewielka jego część zostaje dla ich pasji.
MotoMamusiom wybija właśnie rocznica powstania. Warto podsumować ten niezwykły rok.
Założycielka Motomamusie.pl Natalia Bułyk od początku wierzyła w sens istnienia swojego pomysłu. Fanek jednośladów, które na co dzień  łączą pasję z wychowywaniem dzieci nie brakuje (co z każdym dniem ujawnia „statystyka” facebookowych lajków). Społeczność rośnie w siłę. Na tę chwilę skład Motomamusie.pl już się znacznie rozbudował i ma przedstawicielki na terenie całej Polski: woj.mazowieckie – Natalia Bułyk, łódzkie – Anita Dębicka, wielkopolskie – Anna Słaby, śląskie- Wioletta Jasińska-Jarczak, dolośląskie – Monika Kołodziej, lubuskie – Monika Paradowska, pomorskie – Kasia”Rudy”, małopolskie – Monika Gawlas.
Plan Natalii był prosty, żeby Motomamusie.pl skupiały kobiety-matki jeżdżące na motocyklach, które decydując się na taka”męską”pasję nie były skazane na niszę, żeby mogły spotykać się na motocyklach w damskim gronie. I udało się, bo każda z liderek ma w swoim mieście własną „bandę” szalonych, pozytywnie zakręconych motocyklistek.
Mówią o sobie: Ambasadorki bezpiecznej jazdy to My, bo dla Nas oprócz pasji ważnym argumentem jest doszkalanie się z jazdy, a przede wszystkim głównym mianownikiem jest bycie MATKĄ.
Za nimi już I Rodzinny Piknik Motocyklowy w Białołęce, który odbył się w 2013 r. , współpracę z Motopomocnymi.pl i cykl szkoleń z I pomocy w których licznie uczestniczyli motocykliści i motocyklistki rodzice.
Motomamusie.pl mają w wojewódzkich miastach swoje liderki, które czuwają, aby w każdym mieście wojewódzkim by było o nich słychać. Dzięki ciągłej współpracy i świetnej organizacji w całej Polsce z pomocą mediów MotoMamusie informują o swoich wszystkich projektach, z które z wydarzenia na wydarzenie zyskują co raz większą popularność.
Warto wspomnieć, że pod skrzydła Motomamusie.pl trafił też mały podopieczny, niepełnosprawny Antoś, dla którego motocyklistki zbierają nakrętki w całej Polsce. Samą akcję nakrętkową można już przeliczać w tonach. Jak mówią MotoMamusie: „Zaczęło się dość niewinnie, a teraz już dla Tosia organizujemy aukcje charytatywne na allegro, próbujemy realizować dla niego inne zbiórki sprzętów specjalistycznych, chociażby mata ozonowa, wózek spacerowy”.
Motomamusie.pl organizowały też zakończenie sezonu motocyklowego w różnych województwach, Motomikołajki, które miały na celu zbiórkę nakrętek dla Tosia, oraz spotkania w Domu Dziecka.
Niedawno Motomamusie.pl pojawiły się na wrocławskim MotorShow 2014 ze swoim stoiskiem, gdzie poza promocją swojej wizji MotoMamusiowego świata zorganizowały licytację niezwykłych butów z przeznaczeniem dla Antosia. Ich stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem i szybko zamieniło się w miejsce towarzyskich spotkań.
Trwają właśnie przygotowania do dużej ogólnopolskiej imprezy II Rodzinny Piknik pod patronatem Motomamusie.pl. Z związku z tym szykuje się mnóstwo niespodzianek zarówno dla motocyklistów jak i ich rodzin. Warto tam być 24.05 w Warszawie, warto być z MotoMamusiami przez cały rok.
Więcej na motomamusie.pl
Dołącz do wydarzenia na facebooku

Autor: Anita Dębicka, Natalia Bułyk

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły