Monika Jaworska po V oraz VI rundzie Mistrzostw Włoch!
MotoRmania
20 czerwca 2014

Niemal wszędzie za Katanką podążała ekipa filmująca jej przygotowania i starty w zawodach – niestety wyścigi na Imoli nie poszły najlepiej. A jak było? Było naprawdę gorąco!

Informacja prasowa

W sobotę podczas drugich kwalifikacji Monika miała wypadek i wyleciała z toru w zakręcie Tossa. W ciągu kilku godzin mechanicy zespołu zdążyli naprawić motocykl i Katanka mogła wystartować w wyścigu. Niestety wtedy okazało się, że z przodem motocykla jest coś nie tak – Monika niestety nie mogła utrzymywać swojego tempa.

Mimo iż do niedzielnego warm up zespół sprawdził cały przód motocykla i żadna usterka nie została znaleziona, na rozgrzewce nadal motocykl nie był w 100% sprawny. Zmiana przedniego koła oraz rozebranie i ponowne sprawdzenie przedniego zawieszenia jednak pomogło całkowicie wyeliminować problem.

Niestety kolejnego dnia również nie było łatwo. Na niedzielę przypadły największe upały co wszystkim zawodnikom dawało się we znaki. Dlatego ze względów bezpieczeństwa organizatorzy postanowili skrócić wszystkie wyścigi o 2 okrążenia.

„Po sobotnim crashu jak koziołkowałam na asfalcie, musiałam naciągnąć sobie szyję i kontuzja odezwała się dopiero w niedzielę – w efekcie ciężko było mi kręcić głową. Wszystkie te czynniki (problem z motocyklem, ciśnienie, upały, ból szyi, niedyspozycja) razem dały taki efekt, że tuż przed startem jeszcze w boksie zaczęła mnie boleć głowa i trochę mi się w niej kręciło. Na torze, gdy stałam na starcie było już OK, ale po wystartowaniu problem wrócił i to z większą siłą – dlatego zdecydowałam się natychmiast zjechać żeby nie doszło do tragedii. No niestety tym razem zawiódł organizm…” – wyjaśnia Monika Jaworska.

W V rundzie Monika zajęła 19. miejsce, a w VI ze względu na bardzo złe samopoczucie nie ukończyła wyścigu. Przed Moniką starty jeszcze w czterech rundach CIV w tym sezonie. Zachęcamy do zobaczenia relacji z wyścigu i planu filmu o Monice!

Więcej informacji o Monice facebook.com/Katanka100 i filmie facebook.com/filmkatanka

Produkcję filmu wspierają: Polski Związek Motorowy i Pirelli.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły