Monika Jaworska najszybsza Polska zawodniczka gotowa do sezonu
MotoRmania
25 marca 2014

Po rocznej przerwie Monika Jaworska (Katanka) wraca do wyścigów we Włoszech. Nasza czołowa zawodniczka podpisała kontrakt z włoskim zespołem Terra e Moto (ex Pa.Sa.Ma. & Rayo Racing Team) i w tym sezonie wystartuje w całym cyklu CIV (Campionato Italiano Velocita) czyli Mistrzostw Włoch w klasie Supersport.

Nowością w tym roku jest to że, nie będzie klasy Stock 600 w CIV a wszystkie rundy będą podwójne. Nadmienić trzeba, że włoska seria wyścigów jest jedną z najmocniejszych w Europie i na świecie. Najlepsi zawodnicy stamtąd idą się ścigać do Mistrzostw Świata WSBK oraz MotoGP. Zespół, w którym Monika będzie jeździć to ten sam, w którym jeździła cały sezon w 2012 roku startując w włoskim Pucharze Yamaha R6.

Zespół ten ma wieloletnie doświadczenie wywodzi się z niego startujący w MotoGP Mattia Pasini. W tym roku w zespole będzie 3 zawodników i wszyscy będą startować w klasie Supersport. Kolegami Moniki będą – Mattia Cassani oraz Lorenzo Cintio, którzy w zeszłym roku ukończyli sezon odpowiednio na 6 i 18 miejscu w klasie Stock 600. Obecnie na liście jest wpisanych 37 zawodników i Monika jest jedyną kobietą (lista zawodników)

Katanka też ma spore doświadczenie we Włoszech ale przede wszystkim rywalizowała tam z kobietami zdobywając vice Mistrzostwo Włoch Kobiet (tytuł ten jest aktualny do tej pory) oraz wygrywając Puchar Kobiet we Włoszech w 2011 roku. W zeszłym roku po 5 latach wróciła do wyścigów w Polsce i sezon zakończyła tytułem II Vice Mistrza Polski w klasie Supersport. Start w Mistrzostwach Włoch wydaje się świetną decyzją w zdobywaniu kolejnych szczebli kariery tej zawodniczki. Do tej pory (poza Moniką) jeszcze żaden polski zawodnik nie startował w całym sezonie Mistrzostw Włoch tym bardziej możemy być dumni z naszej zawodniczki. I będziemy trzymać za nią kciuki!

Mistrzostwa Włoch to nie jedyna seria zawodów w których Monika planuje starty, ale na razie nie chce zdradzić nic więcej. Ciekawe czym Nas jeszcze zaskoczy?

Monika Jaworska: „Strasznie się cieszę i jestem podekscytowana na nadchodzący sezon. Już nie mogę się doczekać testów pod koniec marca chociaż wiem, że czeka mnie ciężka praca bo poziom jest bardzo wysoki. Początkowe plany na ten sezon były zupełnie inne. Ale dostałam świetną propozycję od zespołu w którym już wcześniej jeździłam i szkoda byłoby nie wykorzystać takiej szansy. Zresztą do wyścigów we Włoszech nie trzeba mnie namawiać bo uwielbiam tamtejsze tory, ludzi oraz atmosferę panującą tam podczas zawodów.”

Kalendarz Mistrzostw Włoch – CIV

test 28-30.03.2014 Imola
1-2 runda 5-6.04.2014 Mugello
3-4 runda 17-18.05.2014 Vallelunga
5-6 runda 7-8.06.2014 Imola
7-8 runda 26-27.07.2014 Misano
9-10 runda 27-28.09.2014 Mugello

Więcej informacji o Monice możecie znaleźć na jej stronie www.monikajaworska.com oraz na oficjalnej stronie www.facebook.com/Katanka100

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły