Film o Monice Jaworskiej – zdjęcia w Poznaniu

- MotoRmania

Ekipa filmowa nadal nie odstępuje Katanki, tym razem pojechali wraz z główną bohaterką powstającego dokumentu do Poznania.

IX i X runda Mistrzostw Polski były dla Moniki treningiem przed kolejnymi startami we Włoszech, a dla twórców filmu kolejną okazją by sfilmować zmagania Katanki na torze.

„Ponieważ mój motocykl przez cały sezon znajduje się we Włoszech dlatego w Poznaniu trenowałam i startowałam na pożyczonym motocyklu Yamaha R6. Pierwszy raz na nim jeździłam więc piątkowe treningi minęły na ustawianiu i zmienianiu wszystkiego pode mnie. Dodatkowo pojawiały się też problemy z motocyklem. Wydawało się nam, że do sobotniego wyścigu udało się znaleźć przyczynę i ją wyeliminować. Niestety podczas wyścigu problem powrócił i zawody zakończyłam na 3 miejscu.” – relacjonuje Jaworska.

Problemy techniczne z motocyklem trwały również w niedzielę.

„Start poszedł mi bardzo dobrze na Patelni byłam pierwsza, na wyjściu ze Sławiniaka w trójkę się przepychaliśmy ale zaczął padać deszcz i wyścig został przerwany. Gdy znowu wystartowaliśmy na drugim okrążeniu motocykl zaczął się dławić, nie miał mocy, wyświetlił się błąd i tak pyrkając zjechałam do boxu. Wtedy nie udało się ustalić przyczyny, teraz już wiem że to była wina pękniętego kabla. W trakcie wyścigu znowu zaczął padać deszcz i jadąc z wetem z przodu miałabym duże szanse na najwyższy stopień podium, no ale takie są właśnie wyścigi…” – dodaje Monika.

Ogromnym zaskoczeniem był fakt, iż w klasie Supersport w Poznaniu startowało zaledwie 4 zawodników. Kameralne polskie zawody nie przypominały tych, które ekipa filmowała we Włoszech. Nie zabrakło jednak emocji, a to one w dużej mierze decydują o powodzeniu zdjęć do filmu.

Jeśli chcecie na bieżąco śledzić postęp prac nad dokumentem o Monice Jaworskiej zapraszamy na fanpage: www.facebook.com/filmkatanka

Zdjęcia: Łukasz Śliwa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl