Paweł Szkopek i Patryk Pazera z zespołu Pazera Racing wystartują w najbliższy weekend w pierwszej rundzie europejskich mistrzostw Alpe Adria. Motocyklowe zmagania odbędą się na szybkim, słowackim torze Slovakiaring.

Informacja Prasowa

Doświadczony Paweł Szkopek, dla którego będzie to 21 sezon rywalizacji w profesjonalnych wyścigach motocyklowych, ponownie liczy na walkę o czołowe pozycje. 11-krotny, aktualny mistrz Polski rok temu sięgnął na swojej Yamasze R1 po tytuł drugiego wicemistrza Alpe Adria klasy Superbike.

„Razem z moim zespołem przygotowywaliśmy się do tego sezonu bardzo ciężko i chcemy walczyć o kolejne zwycięstwa – mówi. – W poprzednim sezonie mieliśmy nieco pecha, z powodu którego rozminęliśmy się z tytułem w Alpe Adria, dlatego wracamy do tej serii wyrównać rachunki i chcielibyśmy walczyć o mistrzostwo. Na Słowacji wystartuje wielu polskich zawodników, więc ta runda będzie także ciekawą zapowiedzią tego, co czeka nas w mistrzostwach Polski. Ja z kolei po raz pierwszy skrzyżuję rękawicę z moim bratem Markiem. Z jednej strony czeka nas ostra walka, ale z drugiej będzie to także przygotowanie do czekającego nas za tydzień, wspólnego startu w MŚ FIM EWC. Lubię tor na Słowacji i jestem jego rekordzistą. To szybki obiekt, który wymaga opóźniania hamowania i bardzo bardzo szybkiego wjeżdżania w zakręty. Nie jest specjalnie techniczny, ale rywalizacja na nim zawsze jest ciekawa.”

9ce0e0aa-5a41-4b42-85e4-f5c641dad4fe-3Aktualny wicemistrz Polski klasy Superstock 600, zaledwie 20-letni Patryk Pazera w klasyfikacji generalnej Alpe Adria zajął w poprzednim sezonie wysokie, piąte miejsce, jako najwyżej sklasyfikowany Polak w stawce aż 34 punktujących zawodników. Wywalczył także wicemistrzostwo w klasyfikacji juniorów. W tym roku za kierownicą swojej Yamahy R6 liczy jednak na jeszcze więcej.

„Jesteśmy już na miejscu i wykorzystujemy idealne warunki do ostatnich testów i przygotowań – wyjaśnia. – To będzie ciekawy weekend, bo jak zawsze przed pierwszą rundą sezonu nikt do końca nie wie czego się spodziewać. Po solidnym poprzednim sezonie w tym roku chcę robić kolejne postępy i nadal rozwijać się jako zawodnik. Chciałbym walczyć o coraz lepsze pozycje i zrobić kolejny krok w kierunku podium Alpe Adria. Slovakiaring to jeden z moich ulubionych torów. Nie jest specjalnie trudny, ale jest bardzo szybki i poza dobrymi ustawieniami motocykla wymaga także od zawodników sporej odwagi w zakrętach przejeżdżanych z bardzo dużymi prędkościami.”

Leżący na przedmieściach Bratysławy i liczący blisko sześć kilometrów, nowoczesny tor Slovakiaring to najdłuższy obiekt w kalendarzu Alpe Adria. W najbliższy weekend zawodnicy każdej z klasy zmierzą się na nim w dwóch wyścigach. Druga z sześciu rund Alpe Adria, połączona z pierwszą rundą mistrzostw Polski WMMP, odbędzie się z kolei w ostatni weekend maja na torze Poznań.