Zmowa milczenia na temat 390 Adventure została złamana przez szefa KTMa na Indie.

Jednymi z najbardziej wyczekiwanych motocykli spod bandery Pomarańczowych są aktualnie dwa sprzęty klasy adventure. Ledwo co pojawił się naked 790 Duke, a fani offroadu już oczekują na (potwierdzonego zresztą) KTMa 790 Adventure.

KTM 390 Advneture (2)

Teraz prosto z Indii docierają do nas kolejne doniesienia, tym razem na temat długo wyczekiwanego KTMa 390 Adventure. Mimo, ze oficjalnie nigdy nie został potwierdzony, to model ten nigdy nie był tajemnicą, ponieważ dotyczące go plotki i zdjęcia szpiegowskie krążą po internecie już od dawna. Jednak aż do tej pory nie było wiadomo, kiedy motocykl rzeczywiście pojawi się na rynku. Wygląda na to, że możemy liczyć na prezentację na tegorocznej Eicmie, jako model 2019.

„Z modelem 390 Adventure dokonamy naszego długo oczekiwanego wejścia do niszowego segmentu prestiżowych dual-sportów. Segment ten jest świetnie dopasowany do dróg w Indiach.” – powiedział Amit Nandi, Senior Vice President w Bajaju oraz Szef KTMa w Indiach.

KTM 390 Advneture (3)

390 Adventure bazował będzie na platformie 390, używanej już w formie sportowego modelu RC oraz nakeda Duke. Motocykle te produkowane są właśnie w Indiach, za pomocą Bajaja. 390 Adventure będzie najprawdopodobniej miał identyczny silnik jednocylindrowy o pojemności 373 ccm i mocy 43 KM.

Duke wazy 149 kg na sucho i można spodziewać się, że Adventure może być kilka kilogramów cięższy. Sugerując się zdjęciami szpiegowskimi, można też liczyć na zawieszenie o pokaźnym skoku i spory potencjał offroadowo-turystyczny.