Zmiany w prawie drogowym: nie będziesz musiał zapłacić, aby odzyskać odholowany pojazd!

- MotoRmania

Senat RP przygotował inicjatywę ustawodawczą dotyczącą zmian w przepisach związanych z odzyskaniem odholowanego pojazdu.

W tej chwili jeżeli źle zaparkujesz motocykl lub auto, a w konsekwencji pojazd zostanie odholowany, aby go odzyskać musisz okazać dowód wpłaty kwoty należnej za jego usunięcie oraz parkowanie. Po zamianach w ustawie ( Prawo o Ruchu Drogowym – druk senacki nr 43) nie trzeba będzie tego robić. Pójdziesz odebrać pojazd i będziesz mieć 7 dni na uregulowanie należności. Po przekroczeniu tego terminu automatycznie rozpocznie się proces egzekucyjny uwzględniający naliczanie odsetek.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl