W 1900 r. pierwsza kobieta, Anne French, uzyskała samochodowe prawo jazdy, ale trzeba było czekać jeszcze 37 lat, aby pierwsza pani zdobyła uprawnienia do jazdy motocyklem.
Sally Robinson jeździła na motocyklu od 1928 r. ale wiosną 1937 postanowiła zdobyć oficjalny dokument uprawniający ją do poruszania się jednośladem.
Nie obyło się jednak bez walki z lokalnymi władzami.
Policjant, który miał przeprowadzić egzamin nie popierał pomysłu i próbował utrudnić pani Robinson realizację jej marzenia.
Najpierw powiedział, że jest za mała (niecałe 150 cm wzrostu i 40 kg), później, że jest za młoda (27 lat).
Egzamin pisemny zdawała dwa razy. Za pierwszym razem uzyskała 80 punktów, ale to było dla policjanta za mało. Napisała go jeszcze raz uzyskując 92 punkty – gdy to się okazało również za mało, Sally wróciła z prawnikiem.
Policjant zmienił wtedy zdanie i dopuścił dziewczynę do egzaminu na drodze.
Podobno policjant nie chciał z nią jechać w wózku bocznym motocykla podczas egzaminu, twierdząc, że się boi.
Po wszystkim oznajmił jednak, że Sally prowadzi jak mężczyzna, jedzie płynnie i zna maszynę, ale nie widział jak uruchamiała sprzęt przy pomocy kopki dlatego wystawia oceną negatywną. Kobieta się wściekła, doszło prawie do rękoczynów, i policjant ponownie zmienił zdanie. Tak oto Sally Robinson została pierwszą kobietą, która uzyskała prawo jazdy na motocykl.