Wyratował slajd na łokciu i pojechał dalej! Biesiekirski – polski Marquez?

- MotoRmania

W ubiegły weekend Piotrek Biesiekirski (Euvic Stylobike Team) wywalczył 6. miejsce w wyścigu Mistrzostw Europy klasy Moto2, ale potencjał był „na pudło”. Piotrek niestety został wypchnięty na drugim zakręcie i kiedy na tym poziomie tracisz cenny dystans bardzo trudno go odrobić – ta trudność polega na tym, że blokują cię wolniejsi zawodnicy, których musisz wyprzedzić. To właśnie wtedy uczysz się „walki wręcz” na torze, która przygotowuje cię do późniejszych starć z asami w Mistrzostwach Świata. Jeżeli nie jesteś gotowy zanurkować pod łokieć przeciwnika gdy ten zostawia ci centymetr wolnego miejsca, jeżeli nie jesteś psychicznie gotowy na wymianę lakieru na owiewkach i ślady po oponach innych zawodników na twoim kombinezonie to po prostu „jeszcze tego nie masz”. No cóż.. W tym wyścigu Piotrek pokazał, że już „to ma”. Kiedy został wypchnięty, ostro szedł po swoje. Jak sam przyznaje, z tym konkretnym przypadku czuje się winny incydentu i poszedł przeprosić zawodnika, z którym się zderzył. Przeciwnik, który zostawił miejsce do wyprzedzenia nagle zacieśnił zakręt i zostawił Piotrka bez wyjścia. Polak wykazał się jednak niesamowitymi umiejętnościami. Podniósł motocykl z uślizgu przedniego koła – maszyna już leżała na ziemi ( co można ocenić po śladzie na owiewkach).

Oto sekwencja zdjęć z tej sytuacji.

Tu możesz zobaczyć jak Piotrek Biesiekirski trenuje – wpadł do nas do Moto Angeles żeby pokazać jak to się robi :):). Wpadaj i Ty 🙂

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl