W ciąży w trasie – baby on board. Można?

- MotoRmania

Samozaparcie, odwaga, bezkompromisowość, wytrwałość – tych cech nie możnaodmówić Maral Yazarloo, która postanowiła dokończyć swoją liczącą 110 tys.kilometrów podróż będąc w ciąży.

Urodzona w Iranie, mieszkająca w Indiach Maral, będąc u szczytu swojej kariery jako wiceprezes firmy zajmującej się nieruchomościami stwierdziła, że w jej życiu czegoś brakuje. Zapakowała więc ile się dało na swoje BMWF650 GS i ruszyła w podróż po świecie – solo, mając w planie przejazd przezwszystkie 7 kontynentów w czasie 18 miesięcy.
W połowie swojej podróży przyjęła oświadczyny swojego ówczesnego chłopaka, po czym wzięli ślub na Machu Picchu. Na 6 miesięcy przed planowanym końcempodróży Maral zaszła w ciążę, ale nie pokrzyżowało to jej planów –postanowiła kontynuować. Tym sposobem stała się jedną z trzech pierwszych kobiet, które przejechały motocyklem wszystkie kontynenty świata i jedyną, która dokonała tego będąc w ciąży.
Jakby się nad tym zastanowić to jej córka została najmłodszą motocyklową podróżniczką na świecie.
Podczas wywiadów Maral wspomina o podejściu ludzi do kobiet w ciąży – o tym, że nakazują unikania wysiłku.i większej aktywności podczas gdy ona spała w namiocie, prowadziła całkiem spory, obuty bagażem motocykl i jadła to co akurat mogła ugotować. Twierdzi, że dla kobiety w ciąży najbardziej istotne jest poczucie szczęścia i wszystko co robiła podczas podróży jej to szczęście dawało.
Co do mdłości i innych dolegliwości często towarzyszących ciąży – twierdzi,że je odczuwała, ale nie miała czasu się nimi przejmować.
Po zakończeniu podróży Marol schodziła do garażu, odpalała swojego GS-a i dawała posłuchać swojej jeszcze nieurodzonej córeczce dźwięku towarzyszącego jej przez wcześniejsze miesiące. Obecnie jest szczęśliwą mamą, a jej córka Nafas rośnie i ma bardzo dobry wzór do naśladowania.
Maral Yazarloo jest jedną z kobiet łamiących stereotypy. Pokazała, że determinacja w dążeniu do celu pozwala osiągnąć rzeczy, jakby się mogło wydawać niemożliwe, a ograniczenia są w większości w naszych głowach.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl