Unikaj takich błędów! Co doprowadziło do tej wywrotki.

- MotoRmania

Na naszych treningach w Moto Angeles jesteś nagrywany po to, aby uświadomić Ci błędy ( zapraszamy – szczegóły tutaj. Terminy wakacyjne i jesień : [email protected] ).

Co się wydarzyło tutaj? Jeżeli widziałeś nagranie na naszym fanpage’u to być może domyślasz się, że do poprawy jest wiele elementów. Jednak najważniejszą przyczyną wywrotki było nieznaczne zacieśnienie zakrętu wraz z rozpoczęciem budowania gazu. Jeżeli zaczynasz przyspieszać to nie powinieneś pochylać bardziej motocykla ponieważ obniżasz przyczepność poprzez większe złożenie i mniejszą powierzchnię kontaktową z nawierzchnią, a przy tym wszystkim dodajesz gazu. Kiedy dochodzi do takich sytuacji? Najczęściej kiedy nie wyhamujecie odpowiednio przed zakrętem, wchodzicie w zakręt zbyt szybko i zmieniacie kierunek za nim, jednocześnie dodając gazu. Aby unikać takich wywrotek powinniście egzekwować dojście do apeksu, a następnie przyspieszać od takiego punktu, w którym możecie wraz z dodawaniem gazu podnosić motocykl do góry ( czyli zapewniać mu jak największą przyczepność). Nasz materiał dotyczący dojazdów do apeksu znajdziecie tutaj 🙂

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl