Rejestracja auta i motocykla. Od 1 stycznia 2021 zmiany w przepisach.

- MotoRmania

Od 1 stycznia 2021 roku wracamy do standardowego limitu 30 dni na zarejestrowanie pojazdu sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej. Termin jest liczony od dnia, w którym pojazd „dotarł do oznaczonego miejsca przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”. Data ta ma zostać ustalana na podstawie deklaracji sprowadzającego i jest ona wpisywana do wniosku o rejestrację.

Właściciel, który sprowadzi pojazd jeszcze przed 31 grudnia 2020 r., będzie zobowiązany zarejestrować go w wydłużonym terminie 180 dni od dnia sprowadzenia, ale pojazd sprowadzony już 1 stycznia 2020 roku musi zostać zarejestrowany w ciągu 30 dni. Jeśli po 30-dniowym terminie samochód nie jest zarejestrowany, wszyscy kolejni właściciele niezarejestrowanego pojazdu mogą liczyć się z karą do 1000 zł.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl